PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Chicago

Sport

Spotkanie z Kamilem Stochem

Sobota, 28 maja 2016 r.
Autor: Anna Zalińska

Spotkanie z Kamilem Stochem6 maja 2016 odbyło się w Domu Podhalan 4808 S. Archer w Chicago spotkanie z sławnym Zębianem Kamilem Stochem z małżonką. Do największych osiągnięć sportowych Kamila Stocha należy: dwukrotne mistrzostwo olimpijskie z 2014 roku, indywidualne mistrzostwo świata z 2013 roku i dwukrotny drużynowy brązowy medal. Wierzymy, że Kamil Stoch w swojej karierze sportowej dołączy jeszcze nie jedno wielkie zwycięstwo, bo przecież jest zawodnikiem jeszcze młodym.


W marcu 2013 r na zebraniu Zarządu Głównego z Dyrekcją ZPPA za prezesa Andrzeja Gędłka, nadano Kamilowi tytuł Honorowego Członka Związku Podhalan w Ameryce Północnej oraz złoty medal który, wręczono mu z okazji tego spotkania.
Dzięki menadżerowi z Uni Kredytowej z New Jersy, który wyraził zgodę na spotkanie z Kamilem z Zarządem Głównym ZPPA, a także z kołami: Ząb Nr 58 i Bustryk Nr 81.

Na tym spotkaniu w Domu Podhalan wręczono medal Kamilowi przez Zarząd Główny Zwązku Podhalan: Józef Cikowski – prezes, Helena Studencka-sekretarz generalny, Zofia Bobak Ustupska wiceprezes, Zdzisław Dorula - wiceprezes, Józef Zon – skarbnik. Na pamiątkę przedstawiciele kół wręczyli specjalną książkę i koszulkę, zaś koło Bustryk książkę i spinkę – symbol góralszczyzny.

Medal ufundowali: Wojciech Bobak – dyrektor koła Ząb wraz z Związkiem Podhalan w Północnej Ameryce.

Wiersz dla Kamila Stocha recytowała Anna Petuchów- wiceprezes koła Bustryk.

Drugi medal olimpijski.
I na duzej skocni
skok, styl tyz udany
miejscowi szalejom
znów złoty dostanie.

W Sochi medalami
Polskę łozpromienił
cięźko napracowoł
honoru przycynił

Kamilowi zycmy
duzo siył i scynścio
Jesce złotyk krążków
w skokak do zdobycio.

Kaby nie był Polak
dusa uciesono
złotemi krążkami
Polsko łozsławiono.

Napisała Anna Waluś. 
Honorowymi gośćmi spotkania oprócz Kamila Stocha z małżonką byli: Zarząd Główny ZPPA. Stanisław Zagata – były prezes ZPPA, kapelan kół: Zębu i Bustryku Ks. Paweł Komperda wraz z proboszczem jego parafi ks. Arek Falana, wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch wraz z małżonką, były komnsul RP w Chicago Franciszek Adamczyk, Bogdan Strumiński- wiceprezes KPA – IL, przedstawiciele radia: Wojciech Dorula z radia ZPPA, Andrzej Gędłek z Radia Na Góralską Nutę, z radia Deon Andrzej Baraniak i Andrzej Mikołajczyk redactor polonijny, dr Bronisław Orawiec z małżonką.
Specjalne podziękowanie dla Zofii Bobak Ustupskiej za pracę związaną z medalem.

Medal wykonał zakład jubilerski Ted’s Jewelers.

Podziękowanie dla sponsorów: Burbank Deli- Alicja i Bronisław Lassak i Józefa Połtorak, Lassak Delikatesen - Małgorzata i Franciszek Lassak, a także muzyce góralskiej w składzie: Jan Różałowski, Bronisław Sołtys, Józef Kadłub i Stanisław Kadłub i Władysław Kowalczyk.

Prezes Koła Ząb – Krzysztof Bukowski

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIISpinka góralska XIIMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.