PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2019 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Chicago

Sport

Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym

Czwartek, 19 września 2019 r.
Autor: Bronisław Orawiec

Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym15 września 2019 r. odbyło się zakończenie Mistrzostw Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Organizatorem turnieju był honorowy lekarz Klubu dr Bronisław Orawiec. Patronat nad Mistrzostwami sprawował Związek Podhalan w Północnej Ameryce. Mistrzostwa w grupie mężczyzn rozegrano w dniach 9, 10, 14 i 16 czerwca 2019 na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights, przy Five Seasons Country Club oraz na kortach organizatora w Northbrook w stanie Illinois.


Turniej rozpoczął się 9 czerwca 2019 r. grami singlowymi w grupie panów. Była piękna słoneczna, bezwietrzna pogoda, z niewielką wilgotnością i temperaturą 72 F. Wszystkie mecze turnieju były niezwykle pasjonujące i stały na dobrym poziomie sportowym. Wśród panów Bronisław Orawiec odniósł zwycięstwo w meczu z Władysławem Podlipni 6:2, 6:2, natomiast Władysław Podlipni pokonał Piotra Chowańca 6:1, 6:2. W kolejnym dniu turnieju, Dariusz Szamocki wygrał z Władysławem Podlipni 6:3, 6:4. Niezwykle zacięty trwający ponad dwie i pół godziny mecz finałowy stoczyli Bronisław Orawiec i Dariusz Szamocki. Mecz ten rozpoczęto na kortach organizatora, a zakończono na kortach krytych przy Five Seasons Country Club w Northbrook. Wynik meczu 6:3, 6:3 dla D. Szamockiego.

I miejsce w turnieju wywalczył po raz 1-szy Dariusz Szamocki. II miejsce zdobył Bronisław Orawiec (12-krotny zwycięzca w historii Mistrzostw Klubu), III lokatę zajął  Władysław Podlipni, a IV - Piotr Chowaniec.

Uroczyste zakończenie Mistrzostw odbyło się w Domu Orawców w Northbrook, IL. Specjalnym gościem spotkania był Franciszek Adamczyk - były senator RP, były Konsul Generalny RP w Chicago. W uroczystości uczestniczyły także małżonki tenisistów Klubu „Tatry”. Podczas spotkania B. Orawiec wręczył uczestnikom nowo wydany tom IV Góralskich Posiadów Doktora Orawca.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz wszystkim zawodnikom Klubu „Tatry” i życzymy sukcesów narciarskich w sezonie zimowym 2019/2020. 

BO

Zdjęcia:

 1. Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Od lewej: Bronisław Orawiec, Władysław Podlipni. Korty tenisowe w Lions Park w Prospect Height, IL. 9 czerwca 2019 r.

 2. Przed meczem. Od prawej: Dariusz Szamocki, Bronisław Orawiec.

 3. Od lewej: Władysław Podlipni, Bronisław Orawiec, Dariusz Szamocki. Korty tenisowe organizatora. Northbrook, IL. 10 czerwca 2019 r.

 4. Zawodnicy z małżonkami podczas uroczystego zakończenia. Od lewej: Piotr Chowaniec, Katarzyna Szram, Grażyna i Bronisław Orawcowie, Marzena i Dariusz Szamoccy, Elżbieta i Władysław Podlipni. Dom Orawców w Northbrook, IL. 15 września 2019 r.

 5. Od lewej: prezes Klubu „Tatry” Piotr Chowaniec, Katarzyna Szram, były Konsul Generalny RP w Chicago Franciszek Adamczyk, honorowy lekarz Klubu dr Bronisław Orawiec (organizator Mistrzostw), Marzena i Dariusz Szamoccy, Elżbieta i Władysław Podlipni.

 6. Zwycięzcy z pucharami. Od lewej: Piotr Chowaniec (IV),  Bronisław Orawiec (II), Dariusz Szamocki (I), Władysław Podlipni (III), były Konsul Generalny RP w Chicago Franciszek Adamczyk.

 7. Zdjęcie pamiątkowe. Uczestnicy spotkania z wręczonymi przez autora publikacjami pt.  Góralskie Posiady Doktora Orawca, tom IV. Od lewej: Piotr Chowaniec, Dariusz Szamocki, Bronisław Orawiec (autor), Władysław Podlipni, Franciszek Adamczyk. Dom Orawców w Northbrook, IL. 15 września 2019 r.

 

Foto: arch. B. Orawca

Zobacz w naszym sklepie:
 • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
  13 zł
 • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
  70 zł
 • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
  160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.