PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2020 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Chicago

Sport

IX Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”

Środa, 16 września 2020 r.
Autor: Bronisław Orawiec

IX Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”W dniach 15 i 16 sierpnia 2020 r. odbył się IX Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”. Organizatorem turnieju był prezes Klubu Sportowego “Bronek” ZLP w Chicago dr Bronisław Orawiec. Turniej przeprowadzono na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights oraz na korcie organizatora w Northbrook w stanie Illinois. Meczom singlowym towarzyszyła pochmurna pogoda z temperaturą 87 F i dość dużą wilgotnością (85%), natomiast w drugim dniu turnieju była bezchmurna, wspaniała słoneczna aura z temperaturą 81 F i małą wilgotnością powietrza.


Turniej rozpoczęto grami pojedynczymi na kortach przy Lions Park, natomiast gra deblowa miała miejsce na korcie organizatora. Kapitanem drużyny „Dziennikarzy” był red. Piotr Dąbrowski, a kapitanem drużyny „Lekarzy” dr Bronisław Orawiec. Turniej przeprowadzono zgodnie z obowiązującymi restrykcjami związanymi z pandemią COVID-19.

Kapitanowie odpowiedzialni byli za selekcję oraz rozstawienie zawodników w swoich drużynach. W drużynie „Dziennikarzy” zagrali: Eugeniusz Jarząbek (Polvision, Radio 1030 AM) i Tadeusz Szmelter (Radio 1030 AM), natomiast w drużynie „Lekarzy” wystąpili: Janusz Dańko (weterynaria) oraz Bronisław Orawiec (kardiologia). 

W grach pojedynczych Janusz Dańko wygrał z Eugeniuszem Jarząbkiem 6:3, 6:2 a Bronisław Orawiec pokonał Tadeusza Szmeltera 6:2, 6:0. W meczu gier podwójnych para lekarska J. Dańko i B. Orawiec zwyciężyła z parą dziennikarzy E. Jarząbek i T. Szmelter w trzech setach 5:7, 6:3, 6:2. Mecz deblowy był niezwykle zaciekły, trwający trzy i pół godziny i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. 

Prestiżowa konfrontacja polonijnych dziennikarzy i lekarzy zakończyła się w tym roku zwycięstwem lekarzy 3 – 0, którzy wygrali dwa mecze singlowe i jeden mecz deblowy. Było to szóste zwycięstwo lekarzy. Dwukrotnie był remis: w roku 2015  (5 - 5) oraz w roku 2018 (3 – 3). Dziennikarze zwyciężyli do tej pory jeden raz w roku 2019. 

Tegoroczny turniej przebiegał podobnie jak wszystkie poprzednie w wyjątkowo miłej, towarzyskiej atmosferze. Turniej ten przejdzie do historii sportu polonijnego jako stojący na bardzo dobrym poziomie, w którym wszyscy uczestnicy wykazali prawdziwie sportową postawę i wspaniałą, pełną pasji walkę o każdy punkt. Uroczyste zakończenie turnieju z wręczeniem pucharów nastąpiło 29 sierpnia 2020 r. wspólnie z zakończeniem XXIX Polonijnych Mistrzostw Lekarzy w Tenisie Ziemnym w domu Orawców. Wszyscy członkowie zespołów „Dziennikarzy” i „Lekarzy” otrzymali pamiątkowe medale, a kapitanowie drużyn okazałe trofea. 

BO

 

Zdjęcia:

 1. IX Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”. Zdjęcie zawodników w maseczkach przed grami pojedynczymi. Korty tenisowe w Lions Park, Prospect Heights, IL. 15 sierpnia 2020 r.

 2. Skrzyżowanie rakiet. Od lewej dziennikarze Tadeusz Szmelter i Eugeniusz Jarząbek oraz lekarze Bronisław Orawiec i Janusz Dańko.

 3. Kapitanowie drużyn przed meczem gier podwójnych. Od lewej: dr Bronisław Orawiec – kapitan drużyny „Lekarzy” oraz red. Piotr Dąbrowski – kapitan dużyny „Dziennikarzy”. Korty tenisowe organizatora w Northbrook, IL. 16 sierpnia 2020 r.

 4. Dziennikarze: Tadeusz Szmelter i Eugeniusz Jarząbek.

 5. Lekarze podczas rozgrzewki. Od lewej: Bronisław Orawiec, Janusz Dańko.

 6. Przed meczem deblowym. Od lewej lekarze Janusz Dańko i  Bronisław Orawiec oraz dziennikarze Eugeniusz Jarząbek i Tadeusz Szmelter. 

 7. Uroczyste zakończenie. Przemawia organizator 119 imprez sportowych B. Orawiec. Northbrook, IL. 29 sierpnia 2020 r.

 8. Pamiątkowe zdjęcie z maseczkami. Od lewej: dr Roman Marszałek z żoną dr Henryką, red. Piotr Dąbrowski, dr Sławomir Puszkarski, dr Bronisław Orawiec (z mikrofonem), dr Halina Anioł, dr Blanka z mężem dr Januszem Dańko.

 9. Zwycięzcy XXIX PMLwTZ. Od lewej: H. Anioł, J. Dańko, B. Orawiec, R. Marszałek, S. Puszkarski.

 10. Fotografia pamiątkowa polonijnych dziennikarzy i lekarzy. Od lewej: dr. Roman i dr Henyka Marszałkowie, dr Halina Anioł, dr Janusz Dańko, dr Bronisław Orawiec, red. Piotr Dąbrowski, red. Andrzej Brach, red. Andrzej Baraniak. Dom Orawców w Northbrook, IL. 29 sierpnia 2020 r.

Foto: A. Baraniak, A. Brach, B. Orawiec

Zobacz w naszym sklepie:
 • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
  55 zł
 • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
  160 zł
 • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
  60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.