PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

Góral Księdzem - Stanisław Stuglik z Podczerwonego

Sobota, 11 września 2010 r.
Autor: Anna Zalińska

Góral Księdzem - Stanisław Stuglik z PodczerwonegoKs. Stanisława Stuglik wprowadzono do kościoła procesją w wieńcu niesionym przez dziewczynki góralskie, przy dźwiękach góralskiej muzyki, rodziców, najbliższej rodziny, kapłanów, przedstawicieli parafii, ministrantów oraz pocztów sztandarowych kół ZPPA. Wcześniej w domu rodzinnym miało miejsce wzruszające i osobiste błogosławieństwo rodziców. Prymicyjna Msza św. odbyła się 23 maja 2010 roku w kościele św. Józefa w Summit Il. Głównym celebrantem był ks. Stanisław Stuglik, w obecności proboszcza tej parafii ks. Roberta Stuglik (brat ks. Stanisława). Przy ołtarzu byli także: Ks. Krzysztof Ciomek, Ks. Jerzy Scanlan, Ks. Michał Meany, Ks. Tomasz Lamping.


Na zakończenie Eucharystii ks. Stanisław podziękował Bogu za dar powołania, rodzicom za dar życia i wychowania, bratu za trwanie we wzajemnej miłości, księżom za wspieranie w drodze do kapłaństwa. Szczególne wyrazy wdzięczności ks. Stanisław Stuglik skierował do członków Koła Podczerwone, którzy nie szczędzili serca i czasu, aby przygotować uroczystości prymicyjne. Następnie udzielił swojego prymicyjnego błogosławieństwa i podarował wiernym pamiątkowe obrazki. Prymicja jest odprawiana zazwyczaj dzień po święceniach kapłańskich dokonanych przez biskupa.
Po mszy rodzina i znajomi spotkali się na obiedzie w restauracji - Janosik 9126 S. Roberts Road, Hikory Hills, Il.
W części artystycznej wystąpił dziecięcy zespól góralski wraz z muzyką działający przy kole Podczerwone. Recytowane były okolicznościowe wiersze. Wierni składają ks. najlepsze życzenia wszelkich łask Bożych na kapłańskiej drodze życia.


 

Hej święte Prymicyje
dzisiok obchodzime,
Hej Księdzu Stuglikowi
serdecnie zycyme.
Hej zycenia składome
o zdrowie pytome
Hej o błogosławieństwo
Matusie pytom.
Hej dwóch księdzy kapłanów
przy ołtorzu mome
Hej ciesy sie Chochołów
i wieś Podczerwone.

- Janina Opacian.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.