PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

Różaniec ulicami miasta

Niedziela, 24 października 2010 r.
Autor: O. Wacław Lech

Różaniec ulicami miastaW sobotę b.r. o godz. 6:30 wieczorem, przy pięknej wyjątkowo pogodzie, słonecznej i bez wiatru, udała się tegoroczna różańcowa procesja ulicami południowej strony miasta. Prowadziła ona od par. św. Kamila do par. św. Daniela. W procesji był niesiony różaniec, figurka Matka Boskiej Ludźmierskiej i obraz Ojca św. Jana Pawła II. Nic dziwnego, że wzięło w niej udział około dwa tysiące wiernych nie tylko z wielu części Chicago, ale i z wielu bliższych i dalszych okolic naszego miasta. Faktem jest, że powoli ta różańcowa modlitwa w marszu ulicami staje się tradycją, gdyż była ona już siódmy raz z rzędu w tym roku, a przy tym daje uczestnikom wielu bogatych i umacniających przeżyć duchowych, dlatego jeśli ktoś raz wziął udział, chętnie wraca do niej następnym razem.


Piękny nastrój modlitwy, rozważań i śpiewu spowodował, ze przy dojściu do kościoła św. Daniela wielu uczestniczących doświadczyło odczucia, że trasa wydawała się za krótka. Wdzięcznym dla oka jest widok całych rodzin, łącznie z dziećmi, idących z różańcem w ręku, przy czym duży procent uczestników to młodzież. Wyrazy podziękowania dla Zarządu Głównego ZPPA na czele z prezesem Stanisławem Zagatą oraz wszystkim Podhalanom którzy tak licznie byli ubrani w stroje regionalne.
 Należą się słowa wdzięczności i podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i pomoc w organizowaniu naszego wydarzenia. Trudno wymienić wszystkich, by nie pominąć nikogo, lecz warto wspomnieć choćby tych, najbardziej zaangażowanych: Rafał Naglak /nie tylko czas i praca włożona, ale też teksty rozważań do wszystkich tajemnic różańcowych/, Staszek Waksmundzki, Adam Górecki, Jarek Malicki, Maria Gliwa, Siostry zakonne, marszałkowie... Na zakończenie Mszy św. przewodniczył O. Wacław Lech, kapelan Z.P. i proboszcz par. św. Kamila w koncelebrze z ks. John Noga, proboszczem par. św. Daniela oraz O. Jackiem Chodzyńskim z Kamilowa. Wyrazy podziękowania składamy za ofiary złożone przez wiernych na pokrycie kosztów związanych ze zorganizowaniem różańcowej procesji, jak również za donacje finansowe od stałych naszych sponsorów na ten cel: zakład AMW S.J.A. Sieczków, Antonina Morawa oraz Anna i Józef Zoń. Na koniec warto wspomnieć, że bylibyśmy niewdzięczni, gdybyśmy nie skierowali serdecznego podziękowania do właścicieli i anonserów wielu programów radiowych w Chicago, którzy bezinteresownie ogłaszali naszą modlitewną procesję. Tegoroczna tradycyjna procesja różańcowa w intencji rychłej beatyfikacji Ojca świętego Jana Pawła II i o pokój na świecie przeszła już do historii, choć wierzymy, że pozostawiła w sercach i duszach uczestników wiele błogosławionych i głębokich przeżyć.
Pozostaje nam czekać, jak Bóg pozwoli, na kolejną w przyszłym roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.