PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

30 Lecie Koła #40 Biały Dunajec

Czwartek, 28 października 2010 r.
Autor: Andrzej Gędłek (prezes)

30 Lecie Koła #40 Biały Dunajec2 października br. w Domu Podhalan w Chicago odbył się bankiet 30 lecia istnienia, koła Biały Dunajec #40 im. Andrzeja Skupnia - Florka przy Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele św. Brunona. Mszę rocznicową odprawił jego ekscelencja ks. bp Jan Szkodoń w asyście kapelana Związku Podhalan o. Wacława Lecha oraz wikarego Edmunda Cudaka pracującego w tutejszej parafii. We Mszy świętej wzięło udział 26 pocztów sztandarowych poszczególnych kół działających w ramach ZP oraz dwa sztandary koła Biały Dunajec, bo na przeszczeni lat członkowie i Zarząd Koła dorobili się dwóch sztandarów. Przygrywała kapela Stanisława Pająka.


Gościem honorowym podczas Mszy świętej jak i bankietu była Józefa Kolbrecka, która specjalnie na te uroczystości przybyła z rodzinnej miejscowości. Zarząd Główny Związku Podhalan był reprezentowany przez większość członków obecnego Zarządu wraz z prezesem Stanisławem Zagatą na czele. Po Mszy świętej zostało zrobione kilka pamiątkowych zdjęć z gośćmi oraz członkami koła jak i zarządu.
Wielką niespodzianką byli pytace góralscy na koniach jak i góralski powóz z piękną parą koni, który przewiózł honorowych gości do Domu Podhalan. I tu należą się ogromne gorące podziękowania dla kolegi Bartka Gąsienicy - Byrcyn wraz z jego kolegami, którzy to podjęli trud, aby uświetnić tą uroczystość. Podczas bankietu, również gościł wice konsul RP Robert Rusiecki. Były życzenia nawet z dalekiego Peru od ks. Andrzeja Papieża. Zostały wręczone specjalne plakietki, które były wyrazem podziękowania dla osób zasłużonych w działalność koła na przestrzeni 30 lat, a zwłaszcza ostatniej pięciolatki. Podczas bankietu wystąpił zespół dziecięco - młodzieżowy działający przy kole Biały Dunajec i istniejący od ubiegłego roku, oraz kapela zespołu. Kierownikiem jest Anna Żegleń, a instruktorem Anna Kuna. Bankiet prowadził z wielka swadą Wojciech Gondek, a jego żona Wioleta z firmy „Your Day”, udekorowała sale przepięknymi bukietami. Dziękujmy sponsorom Górski Bakery, Olimpia Bakery, Shop and Save Market, Sala Bankietowa Canterbury Inn, Wojciechowi Jędrol, Annie Żegleń, Zofii Drobny, Januszowi Wujkowskiemu, Elżbiecie Bartkowiak za pomoc w zorganizowaniu tego uroczystego bankietu. Wielki Bóg zapłać wszystkim uczestnikom z poszczególnych kół jak i wszystkim białodunajczanom oraz tym, co się nadali w tym czasie na białodunajczan.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.