PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Chicago

Wiadomości

Odpust Koła nr 54 Kościelisko

Sobota, 13 września 2014 r.
Autor: Janusz Nowak

Odpust Koła nr 54 Kościelisko31 sierpnia 2014 roku odbył się już kolejny Odpust Kościeliscański w Slovenian Catholic Mission w Lemont. Dopisała nam piękna pogoda, a ten rok można zapisać w kartach jako sukces i pod względem przybyłych osób jak i organizacyjnym. Tym, którzy zawitali do nas i spędzili z nami cały dzień składamy Staropolskie Bóg zapłać. Odpust nasz rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, którą celebrował Ks. Robert Łojek. Modliliśmy się za żyjących członków jak i zmarłych Koła nr 54 Kościelisko ‘’Polaniorze’’. Prezes Janusz Nowak wraz z wice Prezeską Anna Stopka Kurtyka serdecznie przywitali wszystkich gości i zapowiedzieli występ naszych najmłodszych zespolanów "Mali Kościeliscanie".


Dzieci przedstawiły dwa programy artystyczne. Pierwszy to występ góralski, gdzie pokazywali swoje umiejętności śpiewu i tańca góralskiego, a drugi występ to skecz. Składamy serdeczne podziękowania dzieciom za ich ciężką pracę  włożoną  podczas występów i prób. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do obydwu występów, a zwłaszcza instruktorom Magdalenie Rzadkosz i Pawłowi Kaczmarczykowi oraz rodzicom za pomoc: Iwonie Borowicz, Stanisławie Mniszak, Dorocie Mniszak, Katarzynie Kukulak, Katarzynie Malacinie, Dorocie Kawuli, Ewie Gubale. Podczas Odpustu wystąpił także Zespół Młodzieżowy "Kościeliscanie" prowadzony pod okiem Adama Góreckiego i Katarzyny Kani. Pokazał on program, który został przyjęty gromkimi oklaskami. Wystąpił również Zespół ‘’Wanta’’, który jest z nami co roku. Tym razem mieliśmy okazję podziwiać ich występ "Chicagowskie Sąsiadki", który rozbawił nas do łez…

Składamy serdeczne podziękowania Kapeli Góralskiej w składzie: prymista Maciek Stopka, Maciek Leśniak, Gienek Leśnicki, Zdzisław Leśnicki, Sebastian Zaborski, Krzysztof Gawron, Paweł Staszel, Wojciech Kwak, Kuba Rychtarczyk. Bóg im wielkie zapłać! Duże podziękowania dla Zespołu "Milenium", który tak świetnie bawił ludzi, a efektem tego był pełen parkiet tańczących gości. Mamy nadzieję, że znów zawitają do nas w przyszłym roku.
Jedną z atrakcji naszego Odpustu była bogata loteria fantowa, gdzie można było wygrać bardzo wiele cennych nagród.

Duże ukłony chcemy skierować do naszej Załogi Kuchni, a zwłaszcza Szefowej Stanisławy Mniszak. Stanęli oni na wysokości zadania i dali z siebie wszystko, aby zaspokoić podniebienia. Na Odpuście była możliwość spróbowania wspaniałych lodów, które serwowała Pani Marysia.

Dzieci mogły się bawić z "Klaunem", który przygotował dla nich wiele konkursów i rozgrywek, a także był przygotowany Jumper, na którym mogły się wyszaleć. Jedną z typowo góralskich atrakcji była możliwość skosztowania buncu i wypicia żyntycy sponsorowanej przez Bace Wojciecha Jedrola, a także możliwość kupna  wyrobów rzemieślniczych wykonywanych przez Stanisława Kulawiaka.

Cała uroczystość nie miała by miejsca, gdyby nie przychylność naszych wspaniałych sponsorów, którym  z całego serca chcieliśmy podziękować. Duże ukłony kierujemy również w stronę ludzi z Kościeliska i Zarządu naszego Koła za okazaną pomoc, dobre serce i zaangażowanie w przygotowaniach do naszej uroczystości. Cieszymy się ze możemy obchodzić nasz Odpust w tym samym dniu co nasi rodacy w naszej rodzinnej miejscowości, bo łączymy się z nimi duchowo.
Bóg zapłać naszym Sponsorom: Beata i Andrzej Szczepaniak, JSN Industry, Koenig Construction, Royal Service-Halina Zdanowski, Europen Chalet, Highlander Construction, Anna i Bartek Bukowski, Józef Waluś, Shop & Save–Wojciech Dorula,
Danuta Ligas, Olimpia Bakery, Amta, Irena – salon fryzjerski, Camelot, Ted Jewlery, Witek Bakery, Ogródek Flowers, Taste of Europe, Naprawa - komputery, Mostly flowers, Burbank Deli, Dunajec Bakery, Katarzyna i Patryk Król - Higlander auto body, Sklep Tybecik, Teresa Borzecki, Zofia i Jan Kopinscy, Higlander’s Grill, Maria Kurtyka, Zespół "Wanta", Krzysztof Stasik, Wojtek Jędrol, Stasiu Stopka, Bożena Kowalczyk, Halina Król, Bartek Gąsienica–Byrcyn, Krystyna Kania, Marcin Stopka, Arbonne, Danusia i Janusz Nowak, Iwona Fudala, Maria Bukowska, Stanisława i Wojciech Mniszak, Ewa i Jan Gubała, Krystyna Piton, Kuba Tańcula, Tomasz Smaś, Antonina Kęsek, Adam Górecki, Ania i Andrzej Kurtyka-Stopka, Wojciech i Anna Krzeptowski-Sabała, Restauracja "Janosik", Katarzyna i Wacław Mucha, Texland Group Corporation, Stanisław Kulawiak, Andrzej Tokarz, Radio "Na Góralską Nute", Radio 1490 Łucja Śliwa, Anna Zalinska, Radio ZPPA-Wojciech
Dorula, Tygodnik Podhalański, Magazyn Express.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bawili się z nami tego roku i już zapraszamy na przyszłoroczny Odpust.

Prezes: Janusz Nowak wraz Zarządem Koła nr 54 Kościelisko

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.