PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Chicago

Wiadomości

25 lat "Koszyczka Wielkanocnego"

Środa, 8 kwietnia 2015 r.
Autor: Anna Zalińska

25 lat "Koszyczka Wielkanocnego"“Rodzicu pamiętaj! Zachowaj dobre obyczaje świąteczne i przekaż je swojemu dziecku jako dziedzictwo narodowe”... Takie “motto” przyświeca organizatorom Konkursu Koszyczka Wielkanocnego organizowanego przez radio “Na Góralską Nutę” już od 25 lat. W tym roku w Domu Podhalan zebrało się około 140 dzieci, drugie tyle osób im towarzyszących, aby uczestniczyć w tej jakże kolorowej imprezie wielkanocnej. Przez ostatnie 24 lata organizatorzy Józef Bafia, Andrzej Gędłek i Janina Duda troszczyli się by w młodych ludziach pozostało to co jest najważniejsze... tradycja. W tym roku zabrakło jednak już śp. Józefa Bafii.


Tegoroczny skład komitetu organizacyjnego to: Maria Bafia, Janina Duda, Andrzej Gędłek, Bolesław Jarończyk, Janina i Piotr Dunajczan ze swoimi rodzinami. Zadbali oni o to by dzieci miały nie tylko dobrą zabawę i prezenty wielkanocne, ale i wyniosły wiadomości - po co jest tradycja święcenia potraw.

Konkurs był poświęcony pamięci zmarłego niedawno Józefa Bafii.

Dzieci jak co roku, mogły własnoręcznie zrobić swoją pisankę, pod opieką Joanny Tkacz z rodziną. Wojciech Jędrol zadbał by nie zabrakło żywych jagniąt i by można było zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie, a rodzice mogli zakupić wyroby z sera owczego.

Na wielkanocnym spotkaniu pojawił się także kandydat na burmistrza miasta Chicago, komisarz „Chuy” Garcia wraz ze swoim koszyczkiem. Pani Konsul Generalna RP Paulina Kapuścińska wraz z mężem Eriuszem Rybackim przybyli ze swoim synkiem Piotrusiem, który po raz pierwszy w swoim życiu brał udział góralskim konkursie (ma 13 miesięcy). Ksiądz biskup Andrzej Wypych wraz z kapelanem ZPPA z klasztoru ojców Karmelitów Bosych z Munster Indiana o. Jackiem Palicą poświęcili pokarmy, a następnie jury dokonało wyboru najładniejszych koszyków.

Organizatorzy w szczególny sposób podziękowali sponsorom Konkursu za ich pomoc i zrozumienie celu imprezy przez okres 25 lat.

Jak co roku Związek Podhalan udostępnił bezpłatnie swoją siedzibę w postaci sali bankietowej, a kuchnia przygotowała wyśmienite sałatki i jajka wielkanocne dla dzieci.

Komitet organizacyjny pragnie wyrazić szczere podziękowanie dla sponsorów imprezy: Polish-Slavic Federal Credit Union, Dom Podhalan, Redyk Travel, Handzel Assosiate, Forest Vive Bakery, Kołatek Bakery, Olimpia Bekery, EJ Deli, Witek Bakery, Koło Wróblówka, Koło Szaflary, Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

Organizatorzy dziękują z całego serca wszystkim bez wyjątku polonijnym mediom, które informowały o 25 konkursie na "Koszyczek Wielkanocny".

Przyjmijcie Staropolskie Bóg Zapłać!!!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.