Chicago
Wiadomości
„Smoleńsk" w Chicago
Autor: Anna Zalińska
W Domu Podhalan realizowano zdjęcia do filmu „Smoleńsk“ w reżyserii Antoniego Krauze. Film opowiada historię dziennikarki, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego, który rozbił się nad lotniskiem w Smoleńsku podczas wizyty w rocznicę obchodów 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Filmowa dziennikarka (Fido Bertz) odwiedza swego mieszkającego w Chicago ojca (w tej roli Maciej Góraj). W ZPPA kręcono scenę wykładu profesora Nowaczyka (w tej roli Marek Probosz), w której brało udział kilkudziesięciu Polaków z Chicago. Za poświęcony czas twórcy filmu bardzo dziękują.
Do Chicago przyjechała z Polski ekipa kilkunastu osób, których wspomagają filmowcy amerykańscy z firmy Fresh Coast Production.
Film „Smoleńsk“ realizowany jest bez wsparcia polskiego państwa, jedynie z darowizn i inwestycji osób prywatnych www.fundacjasmoleńsk2010.pl.
Producent filmu Maciej Pawlicki dziękuje za dotychczasowe wspieranie i zaprasza do inwestowania w film „Smoleńsk“.
Obraz będzie dystrybuowany na terenie Polski w kinach jesienią 2015.
Mamy nadzieję że będziemy mogli zobaczyć go także w kinach Chicago.
- Naszyjnik "Kolorowe pastylki"
Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki / oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm 65 zł - Sakiewka IV
Sakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy 40 zł - Kamizelka
Kamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm. 80 zł



