Chicago
Wiadomości
„Smoleńsk" w Chicago
Autor: Anna Zalińska
W Domu Podhalan realizowano zdjęcia do filmu „Smoleńsk“ w reżyserii Antoniego Krauze. Film opowiada historię dziennikarki, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego, który rozbił się nad lotniskiem w Smoleńsku podczas wizyty w rocznicę obchodów 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Filmowa dziennikarka (Fido Bertz) odwiedza swego mieszkającego w Chicago ojca (w tej roli Maciej Góraj). W ZPPA kręcono scenę wykładu profesora Nowaczyka (w tej roli Marek Probosz), w której brało udział kilkudziesięciu Polaków z Chicago. Za poświęcony czas twórcy filmu bardzo dziękują.
Do Chicago przyjechała z Polski ekipa kilkunastu osób, których wspomagają filmowcy amerykańscy z firmy Fresh Coast Production.
Film „Smoleńsk“ realizowany jest bez wsparcia polskiego państwa, jedynie z darowizn i inwestycji osób prywatnych www.fundacjasmoleńsk2010.pl.
Producent filmu Maciej Pawlicki dziękuje za dotychczasowe wspieranie i zaprasza do inwestowania w film „Smoleńsk“.
Obraz będzie dystrybuowany na terenie Polski w kinach jesienią 2015.
Mamy nadzieję że będziemy mogli zobaczyć go także w kinach Chicago.
- "Na Was zawsze można liczyć"
"Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...40 zł - Sakiewka II
Sakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy 40 zł - SAGA - Trebunie Tutki
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują: Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...40 zł



