PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Chicago

Wiadomości

“Memorial Day Field Mass”

Niedziela, 31 maja 2015 r.
Autor: Anna Zalińska

“Memorial Day Field Mass”25 maja 2015r. przed południem na cmentarzu Zmartwychwstania w Justice IL, została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych żołnierzy, którzy ofiarowali swoje życie za naszą wolność, oraz za wszystkich zmarłych, którzy odeszli na Niebiańskie Polany. W Stanach Zjednoczonych Dzień Pamięci obchodzony jest zawsze w ostatni poniedziałek maja. Mszę św. koncelebrowało wielu księży i diakonów w Mauzoleum na Cmentarzu Zmartwychwstania w Justice Il., z udziałem ponad tysiąca wiernych. Wśród uczestników Eucharystii licznie zgromadzeni byli Weterani z II Wojny Światowej, a także z wojen toczonych przez Stany Zjednoczone w Korei, Wietnamie, Afganistanie i Iraku.


Po Mszy św. zgromadzeni przedstawiciele Polonii zostali zaproszeni na obiad do Sali bankietowej Camelot przez pana Kazimierza Kopcia.

Spotkanie odbyło się po raz 35. Co roku Polonia i rodzina znajomi p. Kopcia spotyka się na obiedzie. Takie świętowanie rozpoczął w roku 1979 po śmierci rodziców Marii i Franciszka Kopeć.

Modlitwę przed posiłkiem odmówił ks. Tadeusz Dzieszko proboszcz parafii z Konstancji. Przedstawiciele ZPPA na czele z prezesem Józefem Cikowskim z małżonką, sekretarz generalna - Helena Studencka z mężem i Wojciech Dorula - korespondent.

Majorzy z miast: Krzysztof Wąsowicz - Justice, Gene Singel z żoną Lindą (Szczygielski) - Chicago Ridge, Lov Sherman - Village of Steger, Edward Zabrocki - Tinley Park, Joseph Ćwikliński - Century 21, Ryszard Summir - Bwildina Inspector oraz wielu innych znajomych p. Kazimierza: Józef Ligas – biznesmen, Frank Ratułowski – Colorado, Stanisław Obrochta prezes koła Stare Bystre i Józef Kwak marszałek, Zyggy Nieradka - hodowca koni, bacowie: Franciszek Skik, Józef Miernicki i Władysław Miernicki oraz Władysław Kopeć i rodzina pana Kazimierza. Kazimierz Kopeć rodem z Gronkowa w USA przbywa od 52 lat. Wszyscy, którzy byli obecni na obiedzie serdecznie dziękują panu Kazimierzowi Kopciowi za gościnność i dobre serce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.