PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Chicago

Wiadomości

Pasterka w Munster IN. 2015

Wtorek, 5 stycznia 2016 r.
Autor: Anna Zalińska

Pasterka w Munster IN. 201524 grudnia 2015 u Ojców Karmelitów Bosych w Munster IN została odprawiona o północy uroczysta Msza św. “Pasterka”. Wcześniej śpiewano kolędy. W procesji do szopki, do żłóbecka - małe dzieciątko Jezus niosła Królowa ZPPA Monika Kois. W Mszy św. uczestniczyli - jako główny celebrant O. Jacek Palica OCD – kapelan ZPPA, O. Bronisław Socha - przeor klasztoru, O. Bartłomiej Stanowski, OCD - wicekapelan ZPPA, O. Franciszek Czaicki, OCD, O. Klaudiusz Spyrka, OCD.


Kazanie wygłosił O. Paweł Porwit, OCD - ślązak, który po Nowym Roku jedzie na misje do Burundi w Afryce. Śpiewanie kolęd podczas Mszy św. – Zespół reprezentacyjny Związek Podhalan "Siumni" – kier/ instr. Karolina Walkosz Strzelec była wiceprezeska ZPPA. Muzyka góralska pod przewodnictwem Marka Bukowskiego - kapelmistrza ZPPA.

Na zakończenie Mszy św. Prezes Józef Cikowski i O. Jacek  Palica złożyli życzenia Świąteczne i Noworoczne: "Na scynście, na zdrowie, na to Boze Narodzenie"…

Serdeczne podziękowania dla Ojców Karmelitów, Zarządowi Głównemu, muzyce góralskiej, wiceprezesce ZPPA Zofii Bobak za zorganizowanie Mszy świętej i tym, którzy ufundowali i nieśli dary ofiarne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.