PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

Spotkanie Opłatkowe Koła nr 54 Kościelisko-Polaniorze

Wtorek, 2 lutego 2016 r.
Autor: Marcin Stasiński

Spotkanie Opłatkowe Koła nr 54 Kościelisko-Polaniorze24 stycznia 2016 w niedzielę odbyło się Spotkanie Opłatkowe Koła nr 54 Kościelisko-Polaniorze. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w Kościele pod wezwaniem Św. Alberta sprawowana w intencji wszystkich żyjących i zmarłych członków Koła Kościelisko. Następnie wszyscy udali się do sali bankietowej "Janosik" w Hickory Hills, gdzie można było zjeść obiad, wyśmienite sałatki i zakąski oraz pyszne domowe ciasta. Gości witała muzyka "Pojasie" w składzie: Gienek Leśnicki, Zdzisław Leśnicki, Sebastian Zaborski, Krzysiek Koenig, Zbyszek Goryl. Następnie Prezes Janusz Nowak przywitał zgromadzonych gości, odczytał życzenia świąteczne nadesłane przez poetę ludowego Józefa Stopkę Faktora z Krzeptówek i zaprosił wszystkich do zabawy.


Punktem kulminacyjnym spotkania były Jasełka - w wykonaniu zespołów "Mali Kościeliscanie" i "Kościeliscanie", które bardzo się podobały o czym świadczyły gromkie brawa. Instruktorami zespołów są Anna Stopka Kurtyka i Adam Górecki, kierownikami Iwona Borowicz i Katarzyna Kania. Po występie ks. Robert Łojek - kapelan Koła nr 54 odmówił modlitwę i złożył życzenia, a zgromadzeni zaczęli łamać się opłatkiem. Po obiedzie zagrały zespoły "Millenium" i "Pojasie". Bardzo dziękujemy innym Kołom, które bawiły się tego wieczoru razem z nami: Koło Zakopane, Koło Ciche, Koło Bustryk, Koło Dzianisz oraz przedstawiciele Zarządu Głównego - prezes Józef Cikowski, wice-prezes do spraw kultury Zdzisław Dorula i wice-prezeska Zofia Bobak. Było nam bardzo miło, że zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy również Annie Zalińskiej oraz  Piotrowi Miśkowcowi za relację fotograficzną. Podziękowania składamy na ręce sponsorów i tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Cieszymy się, że wszyscy dobrze się bawili i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w tak miłym towarzystwie...

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.