PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

Spotkanie Opłatkowe Koła nr 54 Kościelisko-Polaniorze

Wtorek, 2 lutego 2016 r.
Autor: Marcin Stasiński

Spotkanie Opłatkowe Koła nr 54 Kościelisko-Polaniorze24 stycznia 2016 w niedzielę odbyło się Spotkanie Opłatkowe Koła nr 54 Kościelisko-Polaniorze. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w Kościele pod wezwaniem Św. Alberta sprawowana w intencji wszystkich żyjących i zmarłych członków Koła Kościelisko. Następnie wszyscy udali się do sali bankietowej "Janosik" w Hickory Hills, gdzie można było zjeść obiad, wyśmienite sałatki i zakąski oraz pyszne domowe ciasta. Gości witała muzyka "Pojasie" w składzie: Gienek Leśnicki, Zdzisław Leśnicki, Sebastian Zaborski, Krzysiek Koenig, Zbyszek Goryl. Następnie Prezes Janusz Nowak przywitał zgromadzonych gości, odczytał życzenia świąteczne nadesłane przez poetę ludowego Józefa Stopkę Faktora z Krzeptówek i zaprosił wszystkich do zabawy.


Punktem kulminacyjnym spotkania były Jasełka - w wykonaniu zespołów "Mali Kościeliscanie" i "Kościeliscanie", które bardzo się podobały o czym świadczyły gromkie brawa. Instruktorami zespołów są Anna Stopka Kurtyka i Adam Górecki, kierownikami Iwona Borowicz i Katarzyna Kania. Po występie ks. Robert Łojek - kapelan Koła nr 54 odmówił modlitwę i złożył życzenia, a zgromadzeni zaczęli łamać się opłatkiem. Po obiedzie zagrały zespoły "Millenium" i "Pojasie". Bardzo dziękujemy innym Kołom, które bawiły się tego wieczoru razem z nami: Koło Zakopane, Koło Ciche, Koło Bustryk, Koło Dzianisz oraz przedstawiciele Zarządu Głównego - prezes Józef Cikowski, wice-prezes do spraw kultury Zdzisław Dorula i wice-prezeska Zofia Bobak. Było nam bardzo miło, że zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy również Annie Zalińskiej oraz  Piotrowi Miśkowcowi za relację fotograficzną. Podziękowania składamy na ręce sponsorów i tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Cieszymy się, że wszyscy dobrze się bawili i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w tak miłym towarzystwie...

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIISpinka góralska XIIMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.