PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Zaproszenia

DZIEŃ GÓRALSKI w stanie Illinois

Niedziela, 27 października 2019 r.
Autor: Bogdan Ogórek

DZIEŃ GÓRALSKI w stanie IllinoisFundacja Kultury Tatrzańskiej oraz Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza już po raz trzeci na: Dzień Góralski w stanie Illinois. Dzień 27 października 2018 roku będzie DNIEM GÓRALSKIM w stanie Illinoispod hasłem: „Wolność i niepodległość z perspektywy góralskiej”, na świętowanie którego zapraszamy do Sali Głównej Muzeum Polskiego w Ameryce w godzinach od 14 do 18.


Kultura Skalnego Podhala jest kulturą regionalną na najwyższym poziomie światowym. Jesteśmy z tego bardzo dumni! Pragniemy to pokazywać światu i dzielić się tym z wszystkimi, gdyż jesteśmy kulturą żyjącą!
 
W czasie świętowania chcemy zaprezentować naszą bogatą kulturę: muzykę, taniec, śpiew, literaturę oraz sztukę, tj. dorobek góralski. Wykład na temat wolności wygłosi gość z Polski dr hab. profesor nadzwyczajny Anna Mlekodaj. Gość z Passaic, NJ pani Janina Gromada-Kedroń zaprezentuje nam siedemdziesięcioletni dorobek kwartalnika „Tatrzański Orzeł”. Podczas uroczystości dr Bohdan Fedirko zostanie uroczyście pasowany na górala. Występy i oprawę artystyczną uświetnią dzieci i młodzież z zespołu „Tatry”.

Z A P R A S Z A M Y Wszystkich z całymi rodzinami oraz całą Polonię! Wstęp wolny!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.