PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Zaproszenia

DZIEŃ GÓRALSKI w stanie Illinois

Niedziela, 27 października 2019 r.
Autor: Bogdan Ogórek

DZIEŃ GÓRALSKI w stanie IllinoisFundacja Kultury Tatrzańskiej oraz Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza już po raz trzeci na: Dzień Góralski w stanie Illinois. Dzień 27 października 2018 roku będzie DNIEM GÓRALSKIM w stanie Illinoispod hasłem: „Wolność i niepodległość z perspektywy góralskiej”, na świętowanie którego zapraszamy do Sali Głównej Muzeum Polskiego w Ameryce w godzinach od 14 do 18.


Kultura Skalnego Podhala jest kulturą regionalną na najwyższym poziomie światowym. Jesteśmy z tego bardzo dumni! Pragniemy to pokazywać światu i dzielić się tym z wszystkimi, gdyż jesteśmy kulturą żyjącą!
 
W czasie świętowania chcemy zaprezentować naszą bogatą kulturę: muzykę, taniec, śpiew, literaturę oraz sztukę, tj. dorobek góralski. Wykład na temat wolności wygłosi gość z Polski dr hab. profesor nadzwyczajny Anna Mlekodaj. Gość z Passaic, NJ pani Janina Gromada-Kedroń zaprezentuje nam siedemdziesięcioletni dorobek kwartalnika „Tatrzański Orzeł”. Podczas uroczystości dr Bohdan Fedirko zostanie uroczyście pasowany na górala. Występy i oprawę artystyczną uświetnią dzieci i młodzież z zespołu „Tatry”.

Z A P R A S Z A M Y Wszystkich z całymi rodzinami oraz całą Polonię! Wstęp wolny!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.