PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Czarny Dunajec

Kultura

„Poetyckie Katarzynki” w Czarnym Dunajcu

Piątek, 2 grudnia 2016 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

„Poetyckie Katarzynki” w Czarnym DunajcuKońcem listopada sala widowiskowa Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec gości poetów z terenu Gminy Czarny Dunajec podczas spotkania o nazwie „Poetyckie Katarzynki”. W tym roku zgromadzonej publiczności zaprezentowali się Renata Lipkowska z Pieniążkowic, Józef Szaflarski z Czarnego Dunajec oraz laureaci II konkursu „Święto Młodych Poetów”. Spotkanie było także okazją do promocji zbioru wierszy Stanisława Nędzy – Kubińca z Kościeliska, wydanego w 40. rocznicę jego śmierci. Poetę wspominał jego wnuk Mateusz Nędza-Kubiniec, a Maria Łaś z Czarnego Dunajca wyrecytowała jeden z jego wierszy.


Tradycyjnie w trakcie „Poetyckich Katarzynek” wręczono „Nagrody Wójta Gminy Czarny Dunajec” za szczególne osiągnięcia dla kultury w Gminie Czarny Dunajec”.

W tym roku nagrodzeni zostali:

- Zespół wokalno – instrumenatlny „Cantare” działający przy ZSPIG w Ratułowie przede wszystkim za II miejsce zdobyte w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Religijnej "Stabat Mater", I, II, III miejsca i wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej oraz w Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Religijnej "Śpiewajmy Panu", a także za występy na licznych koncertach" Ogólnopolskie Dni Tischnerowskie w Krakowie, Kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie - msza rocznicowa Rodziny Szkół Tischnerowskich Dożynki Parafialne, liczne oprawy mszy św. z okazji różnorodnych uroczystości, nagranie dwóch płyt CD "Radujmy się w Panu" oraz kolędy "Idą Święta".

- Zespół Regionalny ”Serdocki” z Podszkla przede wszystkim za: I, II, II miejsca zdobyte na Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "Złoty Kłos" w Zebrzydowicach, III miejsce i Brązowa Gwiazda na Międzynarodowym  Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Pastorałka Żywiecka", udział w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Święto Dzieci GÓR" w Nowym Sączu, II miejsce w Opocznie - Ogólnopolskie Przegląd Zespołów Regionalnych, Podegrodzie - I miejsce  Grupa kolędnicza, Ślemień - II miejsce Przegląd Kolęd i Pastorałek oraz za liczne występy na imprezach gminnych i oprawy mszy św.

- Zespół teatralny „Krokusy” działającego przy Szkole Podstawowej w Podszklu przede wszystkim za: wyróżnienia w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem i Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych w Krakowie, I miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Papieskim w Białym Dunajcu, III miejsce na Powiatowych Prezentacjach Teatralnych Zespołów Szkolnych "Bajdurek", I miejsce na Gminnych Prezentacjach Form Teatralnych "Bajkluś" oraz I, II, III miejsca na Gminnym Przeglądzie Jasełek i Grup Kolędniczych w Czarnym Dunajcu.

Statuetki okolicznościowe odebrali przedstawiciele nagrodzonych.

Podczas wieczoru rozdano też nagrody uczestnikom Konkursu Poezji Uczniowskiej „Święto Młodych Poetów” zorganizowanym przez Zespół Szkół Integracyjnych SPSK w Czerwiennem, w którym wzięli udział autorzy ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów. 

Poetyckie posiady uświetniła muzyka nagrodzonego zespołu wokalno – instrumentalnego „Cantare” po kierownictwem dyrektor ZSPiG w Ratułowie Iwony Kosakowskiej, a wszyscy obecni mogli podziwiać prace uczestników zajęć plastycznych organizowanych przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    40 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.