PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Czarny Dunajec

Sport

I miejsce dla siatkarzy z „Venuleta”

Wtorek, 11 marca 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

I miejsce dla siatkarzy z „Venuleta”Na parkiecie Ośrodka Sportowego „Gorce” w Nowym Targu ekipy trzech szkół średnich rywalizowały w II edycji turnieju piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Czarnym Dunajcu. Zwyciężyła drużyna Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży z Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu.


Po ubiegłorocznej pierwszej edycji Pucharu Dyrektora ZDZ, którego triumfatorami byli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Nowym Targu, tym razem do turnieju zostały zaproszone reprezentacje kolejnych placówek: uczniowie Prywatnego  Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu oraz gospodarze turnieju - ekipa Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Czarnym Dunajcu. Turniej był okazją nie tylko do konfrontacji poziomu drużyn, ale i – zwłaszcza dla uczniów ZDZ z Czarnego Dunajca, którzy nie mają sali gimnastycznej – sposobnością do sprawdzenia się w halowych warunkach.

Przebieg rozgrywek i wyniki – w relacji dyrektora ZDZ, Romana Giełczyńskiego – przedstawiają się tak:

LO Prywatne  - Zespół  Szkół Ekonomicznych 2:0 (sety  25:19, 25:19)
Pierwszy set do stanu 13:13 walka „punkt za punkt”, następnie zarysowała się kilku punktowa przewaga  „mundurowych”, której nie oddali do końca seta.
W drugim secie od początku - zdecydowana przewaga „mundurowych”, która wynosiła nawet 9 punktów (12:3). Po niej siatkarze z „Ekonomika” zaczęli odrabiać straty, dochodząc do stanu 16:14, jednakże końcówka znowu należała do przeciwników, którzy wygrali seta w stosunku 25:19, a cały mecz 2:0.

LO Prywatne – ZSZ  Czarny Dunajec 2:1 (sety 27:29, 25:11, 25:18)
Początek pierwszego seta nie zapowiadał tego, co miało nastąpić w końcówce. Od razu zaznaczyła się przewaga licealistów, która wynosiła nawet 7 punktów (10:3). Jednakże od tego momentu uczniowie ZSZ-tu zabrali się do gry, poprawili przyjecie oraz atak, co zaskutkowało tym, iż doprowadzili do remisu 17:17. Od tego momentu żadna z drużyn nie zyskała przewagi większej niż jednopunktowa. Set zakończył się zwycięstwem graczy z Czarnego Dunajca wynikiem 29:27.
Drugi oraz trzeci set to zdecydowana przewaga „mundurowych”, którzy wygrali go w stosunku 25:11, 25:18, czym przypieczętowali zajęcie pierwszego miejsca w turnieju.

ZSZ  Czarny Dunajec - Zespół  Szkół Ekonomicznych  2:0  (25 :23, 25:17)
Ostatni mecz  toczył się o to, która drużyna zajmie drugie miejsce w turnieju. Zdecydowanie lepsi okazali się siatkarze z ZDZ-tu, wygrywając w dwóch setach (25:23, 25:17)
Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Bartłomieja Niżnika z ZSZ w Czarnym Dunajcu. Na uznanie zasługuje fakt, iż uczniowie z Czarnego Dunajca grali jak równy z równym ze swoimi przeciwnikami, choć na co dzień nie mają do dyspozycji sali gimnastycznej.

Puchary oraz nagrody wręczyli dyrektorzy szkół biorących w zawodach - Stanisław Papuga oraz Władysław Hnatik.

Składy:

LO Prywatne w Nowym Targu
Jakub Szczypta, Daniel Dąbrowski, Adrian Ryś, Dawid Kulak, Damian Świętek, Miłosz Tokarczyk, Karol Worwa, opiekun - Małgorzata Bandyk

ZSZ w Czarnym Dunajcu
Piotr Harkabuzik, Michał Szaflarski, Michał Jakubczyk, Bartłomiej Niżnik, Kamil Lichosyt, Jakub Ślaga, Patryk Pałka, Sebastian Zakrzewski opiekun - Roman Giełczyński

ZSE w Nowym Targu
Michał Budziak, Marcin Plewa, Mateusz Kowalczyk, Dawid Smętek, Łukasz Kasiniak, Przemysław Pudzisz, opiekun - Wiesław Firek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.