PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Czarny Dunajec

Sport

Podhalański Turniej Curlingowy

Wtorek, 19 stycznia 2016 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

Podhalański Turniej CurlingowyLodowisko w Czarnym Dunajcu to nie tylko ślizgawka, ale także arena sportowych zmagań, na której rozegrany został 1. Podhalański Turniej Curlingowy o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec zorganizowany przez Krakowski Klub Curlingowy, we współpracy z Gminą Czarny Dunajec oraz Polską Federacją Klubów Curlingowych. Turniej rozegrany został w dniach 15-17 stycznia 2016 roku. Wzięło w nim udział 16 zespołów, w tym 15 z różnych ośrodków curlingowych z Polski oraz 1 ze Słowacji.


Lodowisko w Czarnym Dunajcu gościło curlerów przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu, w związku brakiem odpowiedniej infrastruktury w stolicy Małopolski.

Gmina Czarny Dunajec ufundowała nagrody i puchar dla zwycięzców, a wręczył go osobiście Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. Turniej wygrała drużyna Team Cesarz.

Pełne wyniki turnieju dostępne są na stronie: turniej.kkc-curling.pl

Podczas turnieju w wyznaczonych godzinach wszyscy chętni mogli wziąć udział w bezpłatnym treningu otwartym curlingu. Wykwalifikowani instruktorzy Krakowskiego Klubu Curlingowego zadbali o bezpieczeństwo i świetną zabawę na lodzie podczas pierwszego kontaktu z tą olimpijską dyscypliną sportu.

Curling należy do zespołowych sportów precyzyjnych. Jest on rozgrywany na prostokątnej tafli lodu. W rywalizacji biorą udział dwie drużyny liczące po 4 zawodników. Do gry używa się kamieni, które są wypuszczane na lodzie w kierunku celu zwanego „domem”. Liczba przyznanych punktów zależy od liczby kamieni znajdujących się najbliżej środka domu. Poziom umiejętności, precyzja i złożoność wykonywanych zagrań oraz odpowiednia strategia sprawiają, że curling jest nazywany „szachami na lodzie”.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.