PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Czarny Dunajec

Sport

Lodowisko w Czarnym Dunajcu dziękuje...

Środa, 23 marca 2016 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

Lodowisko w Czarnym Dunajcu dziękuje...Pięknym pokazem zdobytych umiejętności, podopieczni Doroty Pieńkoś uroczyście zakończyli zajęcia jazdy figurowej na Lodowisku w Czarnym Dunajcu. Występ, który się odbył we wtorek 22 marca był także oficjalnym zakończeniem sezonu 2015/2016 na popularnym lodowisku działającym przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu. Młodych łyżwiarzy podziwiało wiele osób – rodzice, dziadkowie i znajomi, niekryjący zachwytu.


To już drugi sezon zajęć jazdy figurowej w Czarnym Dunajcu.  Uczęszcza na nie wiele dzieci. Z zajęć na zajęcia szlifują technikę jazdy i elementy jazdy figurowej. Wszystko pod czujnym okiem Doroty Pieńkoś, dwukrotnej mistrzyni Polski, założycielki krynickiej szkoły "Bielmann".

- Lodowisko w Czarnym Dunajcu jest bardzo dobrym obiektem do nauki jazdy figurowej, których brakuje w wielu miejscowościach w Polsce, przez co wielokrotnie dzieci, jak i ich rodzice muszą poświęcać czas na dalekie dojazdy w poszukiwaniu dobrej bazy treningowej - podkreśla Dorota Pieńkoś.

- Nie ma limitu wieku uczestników, jednak aby myśleć o karierze zawodowej naukę jazdy najlepiej rozpocząć w wieku 4 - 6 lat - mówi Dorota Pieńkoś.
Dlatego już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy z przedszkoli, by w następnym sezonie zapisały się na zajęcia w Czarnym Dunajcu. Może w przyszłości będziemy mogli podziwiać ich występy podczas Mistrzostw Polski, Europy i Świata lub na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Lodowisko w Czarnym Dunajcu jest bardzo popularne wśród amatorów sportów zimowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wielu z nich zostało stałymi bywalcami tej ślizgawki, która czynna była niezależnie od pogody przez 4 miesiące. Na zewnątrz bywało różnie. Padał śnieg,  deszcz. Zimowa aura przeplatana była wiosenną, a na lodowisku świeży lód stale czekał na wszystkich chętnych lodowych wrażeń.

Lodowisko wykorzystywane było także do prowadzenia zajęć sportowych w ramach lekcji dla uczniów szkół z terenu gminy Czarny Dunajec. Obiekt wynajmowany był także przez grupy z całego Podhala. Uczono nauki jazdy hokejowej oraz tej jakże interesującej dyscypliny sportowej.

Nie zabrakło gier hokejowych amatorskich zespołów seniorskich. Zorganizowany został m.in. mecz charytatywny dla chorego Maćka. Wzięli w nim udział hokeiści z Czarnego Dunajca i Chicago. Miejscowi „Drwale” zmierzyli się z zespołem USA  Team Polonia.

- Zadowolony jestem, że Lodowisko w Czarnym Dunajcu jest tak popularne. Dzięki tej ślizgawce, zwłaszcza dzieci i młodzież aktywnie mogą spędzić czas wolny, doskonaląc jazdę na łyżwach, dbając o kondycję fizyczną. Inwestycja ta spełnia swoje zadanie – mówi Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. - Już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych do aktywnego wypoczynku także poza sezonem zimowym, korzystając z letniej hali sportowej zlokalizowanej w tym obiekcie - dodaje.

Letnia hala sportowa na Lodowisku w Czarnym Dunajcu oferuje boiska do badmintona, stoły ping – pongowe. Dzięki specjalnej macie, obiekt może służyć grze w unihokeja.

- Wszystkim korzystającym z naszej ślizgawki w sezonie 2015/2016 serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas – mówi obsługa lodowiska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.