PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Czarny Dunajec

Wiadomości

97. rocznica odzyskania niepodległości

Środa, 11 listopada 2015 r.
Autor: Urząd Gminy Czarny Dunajec

97. rocznica odzyskania niepodległościWładze Gminy Czarny Dunajec wraz z mieszkańcami wzięły udział w uroczystościach upamiętniających 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tegoroczne obchody odbyły się w Czarnym Dunajcu. Rozpoczęła je msza św. za Ojczyznę odprawiona przez proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej w Czarnym Dunajcu ks. Krzysztofa Kocota. Okolicznościową homilię wygłosił ks. ks. Przemysław Cios, wikariusz z parafii NMP Królowej Polski w Miętustwie. Nabożeństwo uświetniła Orkiestra Dęta OSP w Czarnym Dunajcu.


Po nabożeństwie na płycie Rynku odbył się Apel Poległych przygotowany przez 1. Podhalańską Drużynę Harcerzy "Orły" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Miętustwie.  W ten sposób oddano cześć bohaterom tamtych czasów, którzy oddali swoje życie w walce o niepodległość naszej Ojczyzny – Polski.
Pod tablicą pamiątkową legionistów z Czarnego Dunajca złożone zostały kwiaty i zapalone symboliczne znicze przez Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza, Przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisława Gonciarczyka, Skarbnik Gminy Stanisławę Pilch i Sekretarza Gminy Michała Jarończyka.
Jeszcze przed mszą św. delegacja władz Gminy Czarny Dunajec złożyła kwiaty pod Pomnikami Powstańców Chochołowskich w Chochołowie i Ofiar II Wojny Światowej w Odrowążu.

Jak co roku, w ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się Koncert Laureatów Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża, który został rozegrany w poniedziałek 9 listopada 2015 r. w Odrowążu.

Marta Cieplińska - Korwel - przewodnicząca jury ogłosiła wyniki, a Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz w obecności Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zakopanem mjr SG Wiesława Górskiego, Skarbnik Gminy Stanisławy Pilch, Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Gonciarczyka i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Odrowążu Iwony Florczyk wręczył laureatom nagrody.

Podczas Koncertu Laureatów III Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji
Gminy Czarny Dunajec wystąpili:
- Zespół wokalny z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Zakopanem - „Ułani ułani”
- Katarzyna Słodyczka i Jędrzej Gąsienica – Walczak z z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Zakopanem - „Ułan i panienka”
- Magdalena Styrczula z Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Ratułowie - „Rozszumiały się wierzby płaczące”
- Karolina Łowisz i Małgorzata Gałusza ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Cichem - „Rapsod o Pułkowniku Kuli – Lisie”
- Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu - „Mój dom”, „Pieśń Kroniki”
- Kinga Czyrnek i Edyta Limanówka ze Studia Piosenki „Septyma” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu - „Sanitariuszka Małgorzatka”
- Julia Kaczmarczyk z Muzykarni w Rabce – Zdroju - „Mury”
- Jakub Majek z Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Ratułowie - „Nadzieja”
- Maja Bobrowska i Maria Hornik ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu - „Po partyzancie dziewczyna płacze”
- Urszula Szwab - Muzykarnia z Rabki-Zdroju - „Mała dziewczynka z AK”.
Gminne obchody 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowane zostały przez Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza, Radę Gminy Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego w Odrowążu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.