PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Czarny Dunajec

Zaproszenia

Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy

Piątek, 11 grudnia 2015 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

Przegląd Recytatorów i GawędziarzyEliminacje XL Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Gminy Czarny Dunajec w piątek 11 grudnia 2015 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu odbędą się gminne eliminacje do finału XL Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.


Celem przeglądu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą regionu i pięknem gwary, uczczenie pamięci poety ze Stołowego - Andrzeja Skupnia - Florka i popularyzacja jego twórczości.

Finał Przeglądu odbędzie się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu w dniu 14.01.2016 r. (czwartek). Uczestnicy oceniani będą za znajomość utworów pisanych gwarą, interpretację, strój reprezentowanego regionu, dostosowanie utworu do wieku uczestnika. Przegląd przebiegał będzie w dwóch kategoriach: recytatorów i gawędziarzy - W kategorii recytatorów obowiązuje wygłoszenie 2 utworów wybranych przez siebie poetów. W kategorii gawędziarzy uczestnik prezentuje tylko jeden utwór dowolnie wybranego autora. Uczestnik może występować tylko w jednej z ww. kategorii. Utwory należy dostosować tematycznie do wieku uczestników. Czas wygłaszania nie może przekraczać 10 minut. Uczestnika obowiązuje kompletny strój regionalny. Występować będą w czterech grupach wiekowych: kl. 0 – III, klasy IV – VI, gimnazjum, szkoły średnie. Do eliminacji gminnych szkoły podstawowe i gimnazja mogą zgłosić maksymalnie 5 uczestników natomiast szkoły średnie 4 uczestników. Uczestnik laureat nie może przedstawiać utworu prezentowanego przez siebie w poprzednich Przeglądach.
Karty zgłoszenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 grudnia 2015r. na adres: Centrum Kultury i Promocji, ul. Piłsudskiego 2a, 34-470 Czarny Dunajec lub mailem: ckip@ckip.org

Do finału w Białym Dunajcu kwalifikuje się po 2 najlepszych recytatorów i 2 gawędziarzy z każdej grupy wiekowej szkół podstawowych i gimnazjów oraz po trzech ze szkół ponad gimnazjalnych. Komisja oceniająca może dokonać zmian w ramach limitu miejsc (tylko w poszczególnych grupach wiekowych). Wyróżnieni uczestnicy otrzymają nagrody.

Pełny regulamin eliminacji oraz karty zgłoszeń znajdują się na stronie Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec -www.ckip.org

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.