PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Marzec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Dolina Chochołowska

Sport

VII Biegi Narciarskie Śladami Błogosławionego Jana Pawła II

Wtorek, 12 marca 2013 r.
Autor: Maciej Bętkowski

fot. Maciej BętkowskiW sobotę 9 marca w Dolinie Chochołowskiej na Siwej Polanie odbyły się „VII Biegi narciarskie śladami Błogosławionego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej”. Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Urząd Gminy Kościelisko, Urząd Gminy Czarny Dunajec, Biathlonowy Klub Sportowy „Wojsko Polskie - Kościelisko” i Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie.


Zawody o godzinie 10-tej uroczyście otworzyli: Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń i Prezes Biathlonowego Klubu Sportowego Jan Piczura, serdecznie witając przybyłych zawodników i życząc im sukcesów sportowych i satysfakcji z osiągniętych wyników, a przybyłym gościom miłego spędzenia czasu i dużych emocji sportowych w czasie oglądania zawodów. Zawody zaszczycił swoim przybyciem Ksiądz Proboszcz Jan Lis z Parafii Witów, na której terenie zawody się odbywały.

W zawodach wzięło udział 170 zawodników i zawodniczek. Startowali oni w 20 grupach wiekowych. Pierwsze 3 miejsca w każdej grupie nagradzane były medalami: złotym, srebrnym i brązowym. Wszyscy zawodnicy otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i czekolady. Zawodnicy, którzy w swoich grupach zajęli I, II i III miejsca, otrzymali także nagrody książkowe. 

Najstarszym zawodnikiem był 83-letni Antoni Marmol, słynny narciarz, trener narciarski, ratownik i przewodnik tatrzański, który w najstarszej grupie senioralnej również w tym roku zdobył złoty medal!

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane i sprawnie przeprowadzone, za co uczestnicy i goście zawodów bardzo serdecznie dziękują wszystkim organizatorom:                                                                               

– Starostwu Powiatowemu – Panu Staroście Andrzejowi Gąsienicy Makowskiemu i Radnemu Powiatowemu Józefowi Szwabowi.

– Urzędowi Gminy Kościelisko – Wójtowi Bohdanowi Pitoniowi, Sekretarzowi Wojciechowi Pilchowi, Radnej Zofii Leśnik Przewodniczącej Komisji Oświaty i Sportu, Annie Fidermak prowadzącej w Urzędzie Gminy sprawy oświaty i sportu,  nauczycielce i trenerce Danucie Michalik i Andrzejowi Ryłko.

– Urzędowi Gminy Czarny Dunajec – Wójtowi Józefowi Babiczowi i Sekretarzowi Michałowi Jarończykowi.

– Biathlonowemu Klubowi Sportowemu „Wojsko Polskie – Kościelisko”; panu Prezesowi Janowi Piczurze, Kierownikowi Zawodów majorowi Józefowi Staszlowi i ekipie, która przygotowała i przeprowadziła zawody: Elżbiecie Staszel, Marii Bukowskiej, Adamowi Jakiele, Janowi Ziemianinowi, Wiesławowi Ratułowskiemu i Janowi Murdzkowi. Nad bezpieczeństwem medycznym zawodników czuwała pani pielęgniarka Danuta Garus.

– Wspólnocie Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie – Przewodniczącemu Rady Nadzorczej Józefowi Nędzy i członkowi Zarządu Józefowi Ziębie.

Zawody komentował niezrównany komentator, nauczyciel, trener, dziennikarz i znawca tematyki sportowej Czesław Fluder, wspaniale wywiązując się ze swej roli.

Szczególne podziękowania składamy uczennicom: z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych „Hotelarz” w Zakopanem: Bogumile Świder, Katarzynie Toczek, Małgorzacie Toczek i Halinie Mrugale, oraz  uczennicom z Gimnazjum w Witowie: Małgorzacie Ziębie, Gabryieli Gacek, Klaudii Mniszak i Sarze Gacek,  pracującym społecznie w obsłudze technicznej. Dziewczęta bardzo pomogły organizatorom, sprawnie i sumiennie wywiązując się ze swoich obowiązków.

Bardzo dziękujemy właścicielom łąk na Siwej Polanie, że wyrazili zgodę na to abyśmy na ich terenie mogli zawody rozgrywać.

Zawodnicy bardzo serdecznie dziękują Urzędowi Gminy Kościelisko oraz PSS Społem z Zakopanego za ufundowanie dla nich czekolad i napojów, którymi mogli uzupełnić stracone na trasach biegowych kalorie.

Szczególne podziękowania wszyscy składamy panu Markowi Barnowskiemu, właścicielowi restauracji „U Śliwy” w Chochołowie, słynącej na Podhalu z bardzo dobrego jedzenia. Mogliśmy się o tym przekonać częstowani wyśmienitym bigosem i gorącą herbatą z cytryną. Dzięki temu zawodnicy mogli zregenerować siły po biegu, a osoby obserwujące zawody, nabierały sił do gorącego dopingowania startujących. Pyszny bigos z kuchni polowej  i herbatę, wydawała zawodnikom i gościom zawodów  pani Małgorzata Frączek ciężko pracując gdy inni startowali, obserwowali zawody i mile spędzali czas.

Nad bezpieczeństwem i porządkiem zawodów czuwali druhowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witowie za co im serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów i serdecznie zapraszamy na „VIII Biegi narciarskie śladami Błogosławionego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej” w przyszłym roku.

Wyniki zawodów są zamieszczone na stronach internetowych: www.podhale-sport.pl i www.koscielisko.com.pl. Zdjęcia można także zobaczyć na stronie internetowej Parafii Witów www.parafiawitow.pl.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.