PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Marzec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Dolina Chochołowska

Wiadomości

Wędrowanie śladami Błogosławionego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej

Wtorek, 12 marca 2013 r.
Autor: Maciej Bętkowski

fot. Maciej BętkowskiW niedzielę 10 marca o godz. 8.30 wyruszyła spod Krzyża Papieskiego na Siwej Polanie tradycyjna Pielgrzymka "Wędrowanie śladami Błogosławionego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej". Na początku pielgrzymów przywitał w imieniu Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie, jej księgowy Jan Piczura – Prezes Biathlonowego Klubu Sportowego "Wojsko Polskie – Kościelisko", mówiąc o historii pobytu 23 czerwca 1983 roku Ojca Świętego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej i działalności Wspólnoty Leśnej. Następnie Ksiądz Jan Lis – Proboszcz Parafii w Witowie odmówił z pielgrzymami modlitwy, udzielając błogosławieństwa na drogę pielgrzymowania i poprowadził pielgrzymkę.


W Pielgrzymce uczestniczyło 58 osób z Witowa, Kościeliska, Dzianisza, Zakopanego, Warszawy, Czarnego Dunajca, Małego Cichego, Cichego Dolnego, Ratułowa, Wadowic, Puław, Podczerwonego, Zagórza, Mulic i Zawodzkiego. Pielgrzymi wędrowali Doliną Chochołowską, modląc się i odmawiając Rózaniec, Drogę Krzyżową, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i śpiewając pieśni religijne. Około godz. 12-tej pielgrzymi doszli do Kaplicy Świętego Jana Chrzciciela, w której Ksiądz Jan Lis odprawił Mszę Świetą, w czasie której powiedział piękne kazanie. Na zakończenie Mszy zaśpiewaliśmy "Barkę", ulubioną pieśń Błogosławionego Jana Pawła II.

Po Mszy Świętej pielgrzymi przeszli do schroniska, gdzie tradycyjnie zostali poczęstowani wyśmienitym jedzeniem, z którego słynie kuchnia schroniska: zupą gulaszową, fasolką po bretońsku, bigosem, szarlotką, herbatą i kawą. Spotkała ich tu także miła niespodzianka. Wszyscy otrzymali piękne książki: "Dziewczyny twarde jak stal zbójnickiego noża." i "A tarcze znikały w mroku.", od ich autora Tadeusza Jankowskiego, wybitnego trenera narciarskiego i działacza sportowego, a jak się w ostatnich latach przekonaliśmy także bardzo utalentowanego oraz powszechnie szanowanego i cenionego pisarza interesujących książek. Książki dla pielgrzymów ufundowali: Urząd Gminy Czarny Dunajec i pan Andrzej Stoch. Serdecznie za to podziękowaliśmy obecnemu na pielgrzymce panu Michałowi Jarończykowi – Sekretarzowi Urzędu Gminy Czarny Dunajec, a panu Andrzejowi Stochowi dziękujemy serdecznie drogą internetową.

Zapraszając na następne pielgrzymki, które będą organizowane w Dolinie Chochołowskiej, prosimy o obejrzenie zdjęć na tej stronie internetowej, a także na stronie internetowej Parafii Witów www.prafiawitow.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.