PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Dzianisz

Kultura

Wykopki w Dzianiszu

Wtorek, 27 września 2011 r.
Autor: Agnieszka Bednarz - GOKR Kościelisko

Wykopki w Dzianiszu„Wykopki w Dzianiszu” to nazwa imprezy plenerowej odbywającej się jesienią. Tym razem odbyła się ona na scenie plenerowej w Dzianiszu Dolnym na Borkach. Piękna pogoda w niedzielę 25 września oraz moc atrakcji przyciągnęły wielu mieszkańców oraz gości.


Zagrała góralska muzyka i wystąpił Góralski Zespół Młodzieżowy z Dzianisza i Mali Dzianiszanie, dzieci z grupy tanecznej pokazały ciekawe układy tańca nowoczesnego. Głównym punktem programu był Konkurs na potrawy z „rzepy”. Do konkursu zgłosiło się 7 gaździn z Dzianisza, które przygotowały wyśmienite potrawy, oczywiście wszystkie na bazie ziemniaków.

Jury w składzie: Małgorzata Wnuk, Józefa Stopka-Faktor, Maria Staszel, Roman Krupa, Jerzy Leśnik, smakowało potrawy i przyznawało punkty. Okazało się, że o pierwszych miejscach decydowała minimalna różnica punktów. Najlepsze okazały się moskole pani Anny Bąk, drugie miejsce zajęła Zofia Bukowska za kotlety ziemniaczane, zaś trzecie miejsce przypadło pani Katarzynie Jarząbek za placki ziemniaczane z białym serem.

Były również konkursy dla dzieci. W konkursie wiedzy o „rzepie” najlepsza okazała się Zofia Klejka. Siedem grup po 4 osoby rywalizowało również w skokach w worku. Zaś w konkursie dla dorosłych w obieraniu ziemniaków na czas najlepsza była Józefa Stopka-Faktor. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody-upominki. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa na wolnym powietrzu, a do tańca zachęcała ekipa Marka Wacławskiego.

„Wykopki w Dzianiszu” zorganizował Związek Podhalan Oddział Dzianisz oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.