PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Dźwirzyno

Rozmaitości

Dźwirzyno - „Orlynta” i „Mali Wiyrchowianie”

Środa, 16 lipca 2014 r.
Autor: Zespolanie

Dźwirzyno - „Orlynta” i „Mali Wiyrchowianie”Sobota w Dźwirzynie 28 czerwca, przywitała nas burzą i deszczem, co nie zniechęciło naszych dzieciaków do dobrej zabawy. W niedzielę po śniadaniu wszyscy wybrali się do kościoła na poranną Mszę Świętą, a później na zwiedzanie miasteczka. Celem wyjazdu była integracja młodych bukowian, odpoczynek i zajęcia z tańca i śpiewu. Ciocie, Agnieszka i Dorota, „wzięły pod swoje skrzydła” dziewczynki. Uczyły nowych kroków, szlifowały te już znane wcześniej, ćwiczyły śpiywki i układy taneczne. Wujek Andrzej wraz z chłopcami dopinali do perfekcji taniec zbójnicki, a wujek Bartek wraz ze starszymi muzykantami doskonalił muzyczną stronę „Orlont” i „Małych Wiyrchowian”.


W czasie wyjazdu nie zabrakło dobrej zabawy. Podczas pobytu na plaży, został przeprowadzony konkurs rzeźby w piasku. Jednogłośnie wygrał „domowy aligator”. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny mogli się sprawdzić w turnieju ping-pong’a. „Bukowiański mundial”- zażarty turniej piłki nożnej, wyłonił zwycięską drużynę i króla strzelców. Emocji nam nie brakowało. Każdy pokój wziął również udział w konkursie czystości.

Mieliśmy również okazję wziąć udział w „Festiwalu Indii”. Prezentowany folklor hinduski i jego różnorodność  (pokazy magików, makijażu, kuchnia indyjska, joga) przyciągnął uwagę wszystkich  zespolanów. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się teatr kukiełkowy.

Śniadanie, próba, plaża. Obiad, próba, plaża. Kolacja, próba, gry i zabawy. Tak wyglądał cały tydzień zgrupowania nad pięknym polskim morzem.

„Orlynta” i „Mali Wiyrchowianie” gromkim śpiewem podziękowały całemu personelowi za miłe przyjęcie, a panią kucharkom za wspaniałe, smaczne i zdrowe posiłki. „Dziynkujymy paniom za to smacne jodło, nasym muzykantom urosło zaś sadło!”.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wyjazdu. Jednak szczególne podziękowania należą się Prezesowi Bukowiańskiego oddziału Związku Podhalan ujkowi Andrzejowi Pietrzykowi.

Wielgi Bóg zapłoć
Zespolanie

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.