PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Dźwirzyno

Rozmaitości

Dźwirzyno - „Orlynta” i „Mali Wiyrchowianie”

Środa, 16 lipca 2014 r.
Autor: Zespolanie

Dźwirzyno - „Orlynta” i „Mali Wiyrchowianie”Sobota w Dźwirzynie 28 czerwca, przywitała nas burzą i deszczem, co nie zniechęciło naszych dzieciaków do dobrej zabawy. W niedzielę po śniadaniu wszyscy wybrali się do kościoła na poranną Mszę Świętą, a później na zwiedzanie miasteczka. Celem wyjazdu była integracja młodych bukowian, odpoczynek i zajęcia z tańca i śpiewu. Ciocie, Agnieszka i Dorota, „wzięły pod swoje skrzydła” dziewczynki. Uczyły nowych kroków, szlifowały te już znane wcześniej, ćwiczyły śpiywki i układy taneczne. Wujek Andrzej wraz z chłopcami dopinali do perfekcji taniec zbójnicki, a wujek Bartek wraz ze starszymi muzykantami doskonalił muzyczną stronę „Orlont” i „Małych Wiyrchowian”.


W czasie wyjazdu nie zabrakło dobrej zabawy. Podczas pobytu na plaży, został przeprowadzony konkurs rzeźby w piasku. Jednogłośnie wygrał „domowy aligator”. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny mogli się sprawdzić w turnieju ping-pong’a. „Bukowiański mundial”- zażarty turniej piłki nożnej, wyłonił zwycięską drużynę i króla strzelców. Emocji nam nie brakowało. Każdy pokój wziął również udział w konkursie czystości.

Mieliśmy również okazję wziąć udział w „Festiwalu Indii”. Prezentowany folklor hinduski i jego różnorodność  (pokazy magików, makijażu, kuchnia indyjska, joga) przyciągnął uwagę wszystkich  zespolanów. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się teatr kukiełkowy.

Śniadanie, próba, plaża. Obiad, próba, plaża. Kolacja, próba, gry i zabawy. Tak wyglądał cały tydzień zgrupowania nad pięknym polskim morzem.

„Orlynta” i „Mali Wiyrchowianie” gromkim śpiewem podziękowały całemu personelowi za miłe przyjęcie, a panią kucharkom za wspaniałe, smaczne i zdrowe posiłki. „Dziynkujymy paniom za to smacne jodło, nasym muzykantom urosło zaś sadło!”.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wyjazdu. Jednak szczególne podziękowania należą się Prezesowi Bukowiańskiego oddziału Związku Podhalan ujkowi Andrzejowi Pietrzykowi.

Wielgi Bóg zapłoć
Zespolanie

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.