PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Eastbrook

Wiadomości

Uczniowie STO w Wielkiej Brytanii

Poniedziałek, 18 lipca 2011 r.
Autor: Krzysztof Para

Uczniowie STO w Wielkiej BrytaniiUczniowie i nauczyciele Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Zakopanem w dniach 23–28 czerwca 2011 roku przebywali z wizytą w Eastbrook Comprehensive School koło Londynu. Wizyta odbyła się w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie”- Comenius finansowanego ze środków unijnych.


W czasie pobytu uczniowie wraz z kolegami z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii zwiedzili Science Museum, Natura History Museum, British Museum oraz City of London. Jedną z głównych atrakcji wizyty w Londynie było zwiedzania Windsor Castle oraz ekskluzywnej szkoły w Eton. Wszyscy podziwiali Big Ben, Buckingham Palace, Museum Wojny oraz National Gallery.

Wiele czasu poświęcali na realizację zadań projektu. Podczas spotkania w szkole z burmistrzem zespoły partnerskie przedstawiły prezentacje dotyczące ich regionów i szkół. Zaprezentowano ekspozycje połączone z degustacją lokalnej kuchni.

Podczas wspólnych spotkań uczestnicy zdawali relację z realizacji zadań projektu, dzielili się swoimi doświadczeniami oraz dokonali ewaluacji. Podczas całego pobytu młodzież z Polski, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii miała możliwość bliższego poznania się.

Wizyta w Eastbrook zakończyła pierwszy rok realizacji projektu: „Nasze znaki tożsamości. Od przeszłości do teraźniejszości.” Przed uczniami SLO STO kolejny rok współpracy z kolegami z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.