PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Francja

Sport

38. Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia

Środa, 2 sierpnia 2017 r.
Autor: Bronisław Orawiec

38. Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia38. Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia (World Medical and Health Games) odbyły się w tym roku w Marsylii – Europejskiej Stolicy Sportu 2017. Marsylia to drugie po Paryżu największe miasto we Francji, założone przez Greków około roku 600 p.n.e. jako Massalia. Tytuł Europejskiej Stolicy Sportu został ustanowiony w 1999 roku dzięki Europejskiemu Stowarzyszeniu Stolic Sportowych (ACES) i Komisji Europejskiej.


Honorowy tytuł nadawany jest na rok jednemu z europejskich miast. Tytuł ten przyznawany jest miastu za rozwój sportu, promocji zdrowia oraz za rozwój życia sportowego wśród mieszkańców miasta.

W tegorocznych Światowych Igrzyskach trwających 8 dni (1-8 lipca 2017) uczestniczyło ponad 1,500 lekarzy oraz pracowników służby zdrowia z 40 krajów. Wśród dyscyplin sportowych znalazły się 23 lekkoatletyczne kategorie olimpijskie. W tenisie ziemnym startowali zawodnicy z następujących państw: Argentyna, Austria, Belgia, Brazylia, Holandia, Kanada, Japonia, Litwa, Francja, Holandia, Kanada, Maroko, Niemcy, Polska, Szwajcaria, Słowacja, USA, Włochy oraz Węgry.

Klub Sportowy „Bronek” ZLP w Chicago był reprezentowany przez dr. Bronisława Orawca, który odniósł sukces zdobywając brązowy medal w tenisie ziemnym (grupa F). Podczas Igrzysk odbyło się także Międzynarodowe Sympozjum Medyczne (International Sport Medicine Symposium). Zachęcam Koleżanki i Kolegów do wzięcia udziału w tej pięknej sportowej imprezie. Osobom zainteresowanym polecam stronę internetową organizatorów: www.medigames.com.
BO

Zdjęcia:
1. 38. Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia (ŚIMiSZ). Marsylia, Francja,
1-8 lipca 2017 r.
2. Prezes KS „Bronek” dr Bronisław Orawiec wręcza dyrektorowi ŚIMiSZ Pierre
Lusinchi pamiątkowy medal Światowych Mistrzostw Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim oraz publikację pt. XX-lecie Klubu Sportowego
„Bronek” ZLP. Hotel Golden Tulip Villa Massalia. Francja, 6 lipca 2017 r.
3. Honorowy Prezes ZLP w Chicago dr Bronisław Orawiec otrzymuje od CEO Corporate
Sport Organisation dyr. Pierre Luisinchi upominki w postaci pamiątkowej torby
oraz publikacji pt. Marseille ville sportive.
4. 38. Światowe Igrzyska Medycyny i Służby Zdrowia. B. Orawiec przed grami
pojedynczymi. Tennis Club de Marseille. Lipiec 2017 r.
5. Dyrektor turnieju tenisowego ŚIMiSZ dr Alain Seynaeve gratuluje B. Orawcowi
zdobytego medalu. Tennis Club de Marseille.
6. Zdjęcie pamiątkowe grupy członków drużyny z Polski. Hotel Golden Tulip Villa
Massalia. Marsylia, Francja. 6 lipca 2017 r.

Foto: A. Lapalus, B. Orawiec

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyNuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.