PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Frydman

Sport

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie Optimist

Wtorek, 23 sierpnia 2011 r.
Autor: KS Wiaterni

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie OptimistW miniony weekend we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim pojawiła się grupa ponad 60 młodych żeglarzy uczestniczących w Regatach o Puchar Burmistrza Miasta Nowego Targu w klasie Optimist. Zawody te miały rangę Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Najważniejszym aspektem imprezy była rywalizacja reprezentantów trzech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego o punkty przyznawane przez Ministerstwo Sportu w ramach Ogólnopolskiego Systemu Rywalizacji Dzieci i Młodzieży w Żeglarstwie.


Uczestnicy reprezentowali m.in. takie kluby jak UKS Zalew Kielce, UKŻ Horn Kraków, YC PTTK Beskid Nowy Sącz, YKP Kraków oraz miejscowy KS Wiaterni Nowy Targ.

Początek regat nie był zbyt obiecujący, gdyż ze względu na słaby wiatr komisja sędziowska była zmuszona przerwać jedyny piątkowy wyścig. To co wydarzyło się w sobotę, będzie natomiast długo pamiętane przez wszystkich biorących udział w zmaganiach. Mocny równy wiatr i towarzysząca mu słoneczna pogoda pozwoliły na rozegranie 6 wyścigów. To swoisty rekord w ilości biegów jednego dania, który pewnie jeszcze długo nie zostanie w Polsce pobity. Zawodnicy spłynęli do portu dopiero przed 20.00, ale nie było po nich widać zmęczenia, lecz satysfakcję z możliwości pływania w tak wyśmienitych warunkach. Silny wiatr początkowo wystraszył i zniechęcił do zejścia na wodę liczną grupę najmłodszych zawodników. Z czasem wiatr nieco osłabł, co pozwoliło już wszystkim na ściganie. W niedzielę ze względu na flautę, czyli brak wiatru, uczestnicy ograniczyli swój udział w regatach do opalania się na plaży i kąpieli w jeziorze.

Zawody były rozgrywane osobno w kategorii chłopców i dziewcząt. W zawodach uczestniczyła liczna grupa zawodników KS Wiaterni wspieranych przez ZEW NIEDZICA S.A., ENION TAURON i NIVEA Błękitne Żagle, którzy odgrywali czołowe role w swoich grupach.

Wśród chłopaków swoich przeciwników zdeklasował Szymon Urzędowski z KS Wiaterni, który wygrał trzy wyścigi. O drugą pozycję zaciętą walkę stoczyli Marek Rospond z Krakowa i Hubert Kasiak z Kielc. Tuż za ich plecami uplasował się kolejny z zawodników gospodarzy Daniel Legutko. Wśród chłopaków punkty dla Województwa Małopolskiego wywalczyli również Kacper Sawicki, który zajął ósme miejsce i Kornel Gruszka, który był 10. Poza punktowanymi miejscami znaleźli się Chuck Dundon (14), Błażej Szewczyk (15), Jakub Knurowski (23), Kacper Urzędowski (25), Maciej Horniczak (33).

Wśród dziewczyn nie miała sobie równych Barbara Mazurek z Kielc, która pokonała Magdalenę Smagowicz z Krakowa i Annę Stanaszek z KS Wiaterni. Na wysokim czwartym miejscu była kolejna zawodniczka z Nowego Targu Monika Brzyzek. Pozostałe reprezentantki Wiaternych zajęły odpowiednio: Teresa Twaróg ósme i Izabela Legutko  trzynaste miejsce. Na uwagę zasługuje odwaga najmłodszych Kacpra Urzędowskiego, Kuby Knurowskiego, Izy Legutko i Teresy Twaróg, którzy pomimo wiatru osiągającego chwilami 10m/s nie poddawali się i nie zważając na upadki dzielnie walczyli w każdym wyścigu. Na zakończeniu najlepsi odebrali puchary i medale z rąk patrona regat Burmistrza Miasta Nowego Targu Marka Fryźlewicza.

 

Wyniki:

Dziewczyny  (20 startujących)

  1. Mazurek Barbara – UKS Zalew Kielce
  2. Smagowicz Magdalena – UKŻ Horn Kraków
  3. Stanaszek Anna – KS WIATERNI Nowy Targ
  4. Brzyzek Monika – KS WIATERNI NOWY TARG
  5. Teresa Twaróg – KS WIATERNI NOWY TARG

13. Izabela Legutko – KS WIATERNI NOWY TARG

 

 Chłopcy (39 startujących)

  1. Urzędowski Szymon - KS WIATERNI NOWY TARG
  2. Rospond Marek  – UKŻ Horn Kraków
  3. Kasiak Hubert – UKS Zalew Kielce
  4. Daniel Legutko – KS Wiaterni Nowy Targ

8. Sawicki Kacper - KS WIATERNI NOWY TARG

10. Gruszka Kornel – KS WIATERNI NOWY TARG

14. Dundon Chuck - KS WIATERNI NOWY TARG

15. Szewczyk Błażej - KS WIATERNI NOWY TARG

23. Knurowski Jakub – KS WIATERNI NOWY TARG

25. Urzędowski Kacper - KS WIATERNI NOWY TARG

33. Maciej Horniczak – KS WIATERNI NOWY TARG

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.