PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Gdynia

Wiadomości

Pomóżcie nam chronić przyrodę!

Poniedziałek, 8 lipca 2013 r.
Autor: TPN

Pomóżcie nam chronić przyrodę!Pomóżcie nam chronić przyrodę! Pod takim hasłem polskie Parki Narodowe pojawiły się w tym roku na festiwalu Open’er, by zachęcić uczestników do wzięcia odpowiedzialności za los polskiej przyrody.


Parki to ostoja dla wielu gatunków zagrożonych wyginięciem, ich głównym zadaniem jest ochrona dzikiej przyrody. Parki są równocześnie udostępniane odwiedzającym i dlatego bardzo ważna jest edukacja turystów. Nauka jest najskuteczniejsza wówczas, kiedy odbywa się w atmosferze zabawy i jest niestereotypowa.

Centrum działań i interakcji (gry z nagrodami, filmy, strefa dźwięku i edukacji) był obrandowany namiot. Połowę powierzchni namiotu zajął multifunkcjonalny mebel, który służył zarówno jako podest i siedzisko. Na specjalnym tablecie można było posłuchać: czego niestety słucha niedźwiedź – czyli o tym, że każde źródło hałasu źle oddziałuje na otoczenie (zwierzęta uciekają i się stresują); czego my słuchamy i co nam w związku z tym umyka. Przy okazji pojawi się ankieta – jaki poziom hałasu jest akceptowalny. W żartobliwy sposób było też pokazane menu poszczególnych gatunków zwierząt („katering dla zwierząt”). W wyznaczonych porach odbywała się projekcja filmów krótkometrażowych z komentarzem na żywo. W namiocie odwiedzający mogli zagrać w planszowe gry edukacyjne dostosowane do wieku.

Na całym festiwalowym terenie można było spotkać wolontariuszy w strojach zwierząt: niedźwiedzia i świstaka. Animatorzy opowiadali o tym, czemu służy obecność Parków Narodowych na festiwalu, jakie działania wspólnie możemy podejmować, żeby chronić przyrodę, zaproszą do namiotu PN.

Wydarzenie finansowo wspiera Ministerstwo Środowiska i wszystkie 23 Parki Narodowe.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    25 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.