PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Głodówka

Wiadomości

Powstał Podhalański Hufiec ZHP

Środa, 26 października 2011 r.
Autor: AKS

fot. Regina Watycha22 października w Schronisku na Głodówce odbyła się zbiórka instruktorów i drużynowych z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego, którzy na swoim I Zjeździe powołali Hufiec ZHP z siedzibą w Schronisku Harcerskim na Głodówce. Hufiec liczy obecnie 14 drużyn, skupia 250 harcerek i harcerzy oraz 25 instruktorów z miejscowości: Nowy Targ, Zakopane, Szaflary, Białka Tatrzańska, Bańska Niżna, Skrzypne, Ochotnica Górna, Maruszyna i Rabka.


Dotychczas z Polski zazwyczaj docierały informacje o kolejnych likwidujących się hufcach i drużynach, a tymczasem na Podhalu drużyn, zuchów i harcerzy przybywa z miesiąca na miesiąc.

- Instruktorzy Hufca Podhalańskiego ZHP nie mają wątpliwości – harcerstwo na Podhalu jest potrzebne, a tradycyjne wartości jakie ze sobą niesie ( Bóg, Honor, Ojczyzna) oraz harcerska metoda wychowawcza jest dzisiaj alternatywą dla szerzącego się wokół braku poszanowania jakichkolwiek wartości, upadku autorytetów i promowania konsumpcyjnego stylu życia. Wielkim atutem harcerstwa są także wypracowane przez lata ciekawe formy prace, a co również nie jest bez znaczenia wszelkiego rodzaju obozy, biwaki, zimowiska – organizowane przez ZHP należą z jednej strony do najtańszych w kraju przy jednoczesnej bardzo wysokiej ocenie merytorycznej zajęć programowych – przekonuje Komendant Podhalańskiego Hufca ZHP Marian Antonik.

Komenda Podhalańskiego Hufca ZHP ma takich propozycji dla harcerzy bardzo dużo, a w drużynach już rozpoczynają się zapisy na letni obóz nad morzem w Mielnie.

W listopadzie w Schronisku na Głodówce ruszają kolejne kursy dla nauczycieli chcących pracować z dziećmi metodą harcerską organizowane przez Główną Kwaterę ZHP przy wsparciu Ministerstwa Edukacji.

Wszystkich chętnych: dzieci, rodziców, dyrektorów szkół oraz nauczycieli Komenda Podhalańskiego Hufca ZHP zaprasza do współpracy - kontakt: tel. 18 20 77 188, e-mail: biuro@glodowka.com.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.