PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Hałcnów

Kultura

Góralska oprawa Mszy Św. w Hałcnowie w wykonaniu góralskiego zespołu „Odrowązianie”

Wtorek, 11 września 2012 r.
Autor: Krystyna Witek

fot. Zbigniew Krauzowicz31 sierpnia zespół Odrowązianie gościł w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie, której proboszczem jest ks. Stanisław Morawa. W ramach comiesięcznych czuwań modlitewno-pokutnych, które odbywają się co roku od kwietnia do października, została odprawiona Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie.


Mszy św. koncelebrowanej z udziałem ponad 20 księży przewodniczył ks. Prałat Władysław Zązel, proboszcz z Kamesznicy, znany duszpasterz trzeźwości oraz kapelan Związku Podhalan.

Na zaproszenie proboszcza - ks. Stanisława - zespół góralski „Odrowązianie” z Odrowąża pod przewodnictwem instruktorów: Krystyny Witek i Daniela Mateja wykonał góralską oprawę Mszy Św. – śpiewem. Wymownym, góralskim akcentem była muzyka góralska w składzie: Bobak Marcin, Bobak Piotr, Mateja Daniel i Miętus Łukasz. Zespół miał już okazję śpiewać w tak pięknym Sanktuarium - w okresie Wielkiego Postu wykonując Drogę Krzyżową po góralsku.

Zespół „Odrowązianie” działa przy Oddziale Związku Podhalan w Odrowążu, którego prezesem jest Maria Pawlikowska. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia strony parafi, w której gościli Odrowązianie: www.halcnow.bielsko.opoka.org.pl

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.