PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Jurgów

Kultura

Festiwal Siedmiu Kultur w Jurgowie

Czwartek, 2 marca 2017 r.
Autor: Sylwia Plucińska

Festiwal Siedmiu Kultur w JurgowieKolejna, już trzecia edycja Festiwalu Siedmiu Kultur miała miejsce w Jurgowie. Koncert „Preludium zimowe” odbył się 18 lutego 2017 roku w restauracji „Hawrań” przy stacji narciarskiej. Festiwal cieszy się coraz większą popularnością i przyciąga miłośników muzyki nawet z odległych zakątków. Wydarzenie to promuje rozpoczęty latem 2015 roku Festiwal Siedmiu Kultur, który inspiracje czerpie z muzyki ludowej oraz szeroko pojętej wielokulturowości. Siedem kultur, jak mówi Stefan Błaszczyński – inicjator, organizator i dyrektor artystyczny festiwalu, to symbolika, hasło, które ma pokazać, że kultury istniały i istnieją obok siebie oraz wzajemnie się przenikają, pozwalając jednocześnie zachować swoją tożsamość.


Sobotni koncert był  prawdziwą eksplozją dźwięków i barw, pokazując jak dalece może inspirować współczesnych twórców muzyka korzeni. Gospodarzem koncertu był krakowski zespół Piwnicy św. Norberta, w skład którego wchodzą muzycy, kompozytorzy, pieśniarze, aktorzy i poeci. Na scenie w Jurgowie zaśpiewali i zagrali: Łada Marija Gorpienko z Ukrainy, Desisława Christozowa z Bułgarii, Hanka Rybka z zespołem, Maria Lamers , Ewa Landowska, Beata Malczewska, Piotr Kordas, Adam Prucnal, Tomasz Kupiec, Stefan Błaszczyński, Darek Bafeltowski, Marek Olma, Oleg Dyyak, Adam Niedzielin, Andrzej Jarząbek, Paweł Trebunia-Tutka, Robert Czech, a także kwartet smyczkowy: Dorota Błaszczyńska, Weronika Błaszczyńska, Wiktoria Chorobik, Dominik Frankiewicz. W programie znalazły się utwory polskie, ukraińskie, bułgarskie, macedońskie, rosyjskie, łemkowskie, żydowskie i góralskie. Koncert „Preludium zimowe” jest zapowiedzią i wstępem do koncertu letniego, który odbędzie się w Jurgowie na scenie ustawionej na tle Tatr, podczas którego organizatorzy zapowiadają nowe niespodzianki.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.