PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kalatówki

Zaproszenia

JAZZ CAMPING KALATÓWKI 2016

3–8 października 2016 r.
Autor: Karolina Radziejewska

JAZZ CAMPING KALATÓWKI 2016Dwudziesta edycja legendarnego festiwalu Jazz Camping Kalatówki. Jak to się zaczęło? W 1997 roku, z inicjatywy Zbigniewa Namysłowskiego- uczestnika pierwszej edycji Jazz Campingu w 1959 roku, jego Żony Małgorzaty i Szefowej Schroniska na Kalatówkach Marty  Łukaszczyk, impreza została reaktywowana po ponad 40 latach przerwy. Od tamtej jesieni co roku jazzowe rytmy rozbrzmiewają przez cały dzień na Polanie Kalatówki. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest właśnie Zbigniew Namysłowski, który już wiele lat temu powiedział, że „Góry i jazz doskonale do siebie pasują”.


To co wyróżnia festiwal w sercu Tatr to jego formuła polegająca na tym, że w ciągu dnia na Kalatówkach trwają warsztaty muzyków a wieczorami słynne jam sessions, tak bardzo lubiane przez fanów jazzu.
W tym roku Kalatówki ugoszczą ponad 40 muzyków jazzowych. Swój udział w Jazz Campingu potwierdzili uznani muzycy Zbigniew i Jacek Namysłowscy, Robert Majewski, Aga Zaryan, Mateusz Smoczyński, Sławek Jaskułke Jerzy Bartz, Tomasz Pruchnicki, Sławek Jaskułke  oraz wielu innych.

Debiutantami tegorocznej imprezy będzie grupa  wybitnych studentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Jak stwierdził Jacek Kochan- kompozytor, perkusista i uczestnik wielu imprez na Kalatówkach, jest to impreza unikalna na skalę światową. Leszek Możdżer, słynny pianista z kolei widzi w festiwalu esencję „polskiej szkoły jazzu”.

Program tegorocznego, jubileuszowego jazzu jest niezwykle atrakcyjny: poza wieczornymi jam sessions, tradycyjnym i bardzo lubianym przez kalatówkową publikę wieczorem muzykowania jazzmanów z góralami (w tym roku już we wtorek!!), organizatorzy zapraszają m.in. na wystawę fotografii ” XX lat Jazz Campingu  w obiektywie Andrzeja Bernata” , wieczorny jam  „Tribute to Janusz Muniak”, pamięci zmarłego w tym roku legendarnego saksofonisty i jednego z liderów Jazz Campingów a także galowy koncert z udziałem  Big Bandu Kalatówki.

W ramach Jazz Campingu  odbędzie się także jazzowy koncert w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem i będzie on towarzyszył wystawie prac. Prof. Józefa Czerniawskiego.

Co jest jednak najważniejsze- to niezwykłe wydarzenie muzyczne przyciąga rosnące z roku na rok grono zagorzałych miłośników jazzu, którzy specjalnie na tę okazję przybywają na Kalatówki.

Honorowy Patronat nad XX Jazz Campingiem Kalatówki objął słynny muzyk jazzowy - saksofonista, kompozytor muzyki filmowej- Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, który także brał udział poprzednich edycjach festiwalu.

Projekt realizowany ze środków Miasta Zakopane za pośrednictwem Zakopiańskiego Centrum Kultury. Patronatem objął Jazz Camping Kalatówki Burmistrz Miasta Zakopanego.

Program XX Jazz Campingu na Kalatówkach:
3 października 2016- godz. 20:00, Inauguracja XX Jazz Campingu- wstęp wolny
4 października 2016- godz. 20:00, Jam session z góralami na Kalatówkach- wstęp wolny
5 października 2016- godz. 20:00, Jam session na Kalatówkach- wieczór wspomnień- wstęp wolny
6 października 2016- godz. 20:00, Jam session na Kalatówkach- wstęp wolny
7 października 2016- godz. 17:00, Koncert jazzowy w ramach obchodów XX-lecia Jazz Campingu na Kalatówkach w Miejskiej Galerii Sztuki- wstęp wolny godz.20:00 Jam session na Kalatówkach – „Tribute to Janusz Muniak” 8 października 2016-
8 października 2016- 20:00 Galowy Koncert Finałowy na Kalatówkach z udziałem Big Bandu Kalatówki- bilety wstępu w Recepcji Hotelu Kalatówki

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.