PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kalatówki

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

XXI Jazz Camping Kalatówki

2–8 października 2017 r.
Autor: Karolina Radziejewska

XXI Jazz Camping KalatówkiW tym roku zapraszamy na dwudziestą pierwszą edycję festiwalu Jazz Camping Kalatówki. Historia Jazz Campingu sięga roku 1959 kiedy to jazzmani spotkali się na Kalatówkach po raz pierwszy. W serwisie Watra szczegółowy program tegorocznego muzycznego spotkania...


XXI Jazz Camping Kalatówki 2-7 października 2017

Poniedziałek 2 października
20:00 inauguracyjne jam session- Hotel Górski Kalatówki,

Wtorek 3 października
20:00 Jam session z góralami - Hotel Górski Kalatówki

Środa 4 października
20:00  Jam session - Hotel Górski Kalatówki

Czwartek 5 października
20:00 Jam session-  Hotel Górski Kalatówki

Piątek 6 października
20:00 Jam session na Kalatówkach

Sobota 7 października
20:00  koncert galowy z udziałem wszystkich Muzyków uczestniczących w Festiwalu - Hotel Górski Kalatówki


W 1997 roku, z inicjatywy Zbigniewa Namysłowskiego- uczestnika pierwszej edycji Jazz Campingu w 1959 roku, jego Żony Małgorzaty i Szefowej Schroniska na Kalatówkach Marty  Łukaszczyk, impreza została reaktywowana po ponad 40 latach przerwy. Od tamtej jesieni co roku jazzowe rytmy rozbrzmiewają przez cały dzień na Polanie Kalatówki. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest właśnie Zbigniew Namysłowski, który już wiele lat temu powiedział, że „Góry i jazz doskonale do siebie pasują”.
 
To co wyróżnia festiwal w sercu Tatr to jego formuła polegająca na tym, że w ciągu dnia na Kalatówkach trwają warsztaty muzyków a wieczorami słynne jam sessions, tak bardzo lubiane przez fanów jazzu.
 
Co jest jednak najważniejsze- to niezwykłe wydarzenie muzyczne przyciąga rosnące z roku na rok grono zagorzałych miłośników jazzu, którzy specjalnie na tę okazję przybywają na Kalatówki.
 
Jazz Camping Kalatówki to impreza z udziałem  50 muzyków jazzowych, wśród nich gościli Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz , Robert Majewski, Leszek Możdżer, Aga Zaryan, Sławek Jaskułke, a także artyści sceny jazzowej młodszego pokolenia - Mateusz Smoczyński, Jacek Namysłowski, Tomasz Pruchnicki, Piotr Schmidt, Zbigniew Chojnacki  oraz zaproszeni debiutanci- studenci najlepszych Wydziałów Jazzowych Akademii Muzycznych z Polsce. W tym roku na festiwal zostali zaproszeni studenci jazzu ze znakomitej Akademii Muzycznej w Katowicach by pod okiem doświadczonych Artystów, rozwijali swoje umiejętności.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.