PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Klikuszowa

Wiadomości

Sztandar dla szkoły kasprowiczowskiej w Klikuszowej

Środa, 13 października 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Piotr KycW dniu 11 października Szkoła Podstawowa im. Jana Kasprowicza w Klikuszowej otrzymała sztandar. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym, gdzie podczas uroczystej Mszy świętej ks. Proboszcz Jan Mikołajczyk dokonał aktu jego poświęcenia. Uczestnicy ceremonii przeszli z pocztem sztandarowym do wspaniałego budynku szkoły położonego na wzgórzu. Przed akademią można było obejrzeć wystawy prac uczniów inspirowane osobą Patrona, oraz jego twórczością.


Sztandar z rąk rodziców odebrała dyrektor szkoły Małgorzata Klag, która objaśniła jego symbolikę.

W uroczystości wzięli udział liczni zaproszeni goście. Wśród nich nie zabrakło Wójta Gminy Nowy Targ Jana Smarducha i dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Bożeny Bryl. Obecny był również poczet sztandarowy z zakopiańskiej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kasprowicza z dyrektorem Piotrem Kycem pełniącym także funkcję Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. Muzeum Poety na Harendzie reprezentowała Kierownik Biura Stowarzyszenia Małgorzata Karpiel.

Goście w okolicznościowych przemówieniach wskazywali na wagę tej uroczystości dla pracy szkoły i wyrażali nadzieję, że sztandar będąc symbolem, który się wspaniale zapisał w naszej historii, jest nie tylko powodem do dumy, ale i zobowiązuje do konsekwentnej pracy wychowawczej całą społeczność szkolną.

W tym roku, w dniu 12 grudnia przypada 150-lecie urodzin Jana Kasprowicza.
Uroczystość w Klikuszowej pięknie się wpisuje w obchody upamiętniające tę rocznicę.

Życzymy nauczycielom, rodzicom i dzieciom tej kasprowiczowskiej, podhalańskiej szkoły dużo sukcesów i radości każdego dnia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.