PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Kościelisko

Sport

Patronat medialny WATRA

Biathlonowy Nordic Walking

Poniedziałek, 8 lipca 2013 r.
Autor: Monika Stanisławska Pitoń

Biathlonowy Nordic Walking7 lipca 2013 roku na Stadionie Biathlonowym w Kościelisku odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking. Gościem honorowym była Krystyna Pałka, V-ce Mistrzyni Świata w biathlonie, która nagradzała wszystkich startujących pamiątkowym medalem, a także Olimpijczycy m.in. Maria Kowalska, Józef Sobczak, Stanisław Szczepaniak, Jan Szpunar i Józef Różak. Organizatorami imprezy była Gmina Kościelisko, Inicjatywa Lokalna Kościelisko dla Biegaczy oraz Biathlonowy Klub Sportowy Wojsko Polskie Kościelisko. W Serwisie Watra oficjalne wyniki zawodów oraz obszerna relacja fotograficzna przygotowana przez Monikę Stanisławską Pitoń.


Startowano w kilku kategoriach wiekowych:

w wieku 7 do 15 lat (najmłodsza grupa wiekowa) na dystansie 3 km (3 x po 1 km)
w wieku 16 do 30 lat na dystansie 4,5 km (3 x po 1,5 km)
w wieku 31 do 50 lat na dystansie 4,5 km (3 x po 1,5 km)
w wieku powyżej 50 lat na dystansie 4,5 km (3 x po 1,5 km).

Nagrodzeni zostali także zawodnicy z najlepszą techniką, a także najmłodsi i nastarsi uczestnicy zawodów. Niestety nie została uwzględniona kategoria „najbardziej orginalne nakrycie głowy”, a tutaj mam swojego faworyta ;)

Dopisała zarówno pogoda jak i świetne humory startujących. Dużą atrakcją tej konkurencji jest możliwość postrzelania z karabinka sportowego. Niektórzy zawodnicy mieli go w ręku po raz pierwszy. Nietrafienie wiązało się niestety z karnymi okrążeniami dookoła stadionu, ale przecież ruch i to na świeżym powietrzu to zdrowie! Nie zapomniano też o posiłku- na strudzonych sportowym wyczynem czekały ciastka, które szybko regenerowały ubytek sił po rywalizacji na stadionie.

W przerwie, dla licznie przybyłych kibiców, przygrywał zespół Śpasy, a dzieci miały szansę spróbować swoich sił na sztucznych ściankach wspinaczkowych.

Impreza ma szansę na stałe zostać wpisana na mapę wydarzeń sportowych Gminy Kościelisko, co mnie bardzo cieszy, bo tak spędzona niedziela to wspaniały wypoczynek dla całej rodziny.

BIATHLONOWY NORDIC WALKING
I Otwarte Mistrzostwa Polski
Kościelisko-Kiry 07.07.2013
WYNIKI OFICJALNE

 

Inicjatywa Lokalna „Kościelisko dla biegaczy” oraz Biathlonowy Klub Sportowy Wojsko Polskie a także Gmina Kościelisko serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom – zawodnikom i kibicom za przybycie i wspaniałą atmosferę na I Otwartych Mistrzostwach Polski w Biathlonowym Nordic Walking. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w organizację tych zawodów – sędziom, członkom biura zawodów, Polskiemu Związku Biathlonowemu i oczywiście wszystkim sponsorom:

Sponsor Główny:

Meble Ziobro  Producent Mebli i frontów meblowych

Stacja BP Kościelisko

Sponsorzy:

- Pensjonat Liliowy Dwór
- Willa Krzesanica
- Willa Cztery Pory Roku
- Gazdówka pod Lasem
- Hotel  Pod Skocznią
- Pensjonat Reymontówka
- Cukiernia Samanta
- Andrzej Gut Mostowy Poseł na Sejm RP
- Urząd Gminy Kościelisko
- Hurtownia Brutal
- Segway Zakopane
- Stacja Narciarska Witów Ski
- Ochotnicza Straż Pożarna Kościelisko
- Podhalański Bank Spółdzielczy w Zakopanem
- Pracownia  Biżuterii Artystycznej „Anna Guzik Biżu”

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Starosta Tatrzański

Patron medialny:

Watra Podhalański Serwis Informacyjny

Podhale Sport

Podhalański Portal Informacyjny Podhale 24 pl

Dziękujemy również naszej Mistrzyni  Krystynie Pałce za uświetnienie tych zawodów swoją obecnością.

Wszystkim dziękujemy i zapraszamy już na II Mistrzostwa  Polski w Biathlonowym Nordic Walking.


Inicjatywa Lokalna  Kościelisko dla Biegaczy

Kościelisko to kolebka narciarstwa biegowego w Polsce, stad  pochodzi ponad 30 olimpijczyków w tej dyscyplinie. Bardzo bolesny był  fakt ze od paru dziesięciu lat w naszej gminie  nie było żadnej infrastruktury pozwalającej na uprawianie tej pięknej dyscypliny. Trzeba zaznaczyć, ze narciarstwo biegowe to nie tylko dyscyplina sportowa, to również turystyka i rekreacja. Liczba amatorów narciarstwa biegowego z roku na rok wzrasta, świadczy o tym m.in. liczba uczestników (ok. 5000 tys. osób) Biegu Piastów który odbywa się od 35 lat w Jakuszycach.    Grupa entuzjastów z Kościeliska którym narciarstwo biegowe sprawia wielką radość, postanowili spróbować stworzyć w  zalążek podhalańskiego centrum narciarstwa biegowego.  W kwietniu 2012r grupa ta wybrała się do Jakuszyc przyjrzeć się organizacji tamtejszego przedsięwzięcia. Tam spotkali się z komandorem „Biegu Piastów” i postacią niezwykle zasłużoną dla idei narciarstwa biegowego na całym świecie Julianem Gozdowskim. O tym, że pomysł ,,Kościelisko dla Biegaczy" mu się spodobał świadczy fakt, że parę miesięcy później przyjechał do Kościeliska i poparł inicjatywę. Wyjeżdżając p. Julian stwierdził, że trudno o piękniejsze miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego w Polsce. Spotkanie to zaowocowało poparciem Wójta dla idei rozwoju narciarstwa biegowego, i powstania amatorskich tras biegowych w gminie. Tak narodziła się idea „KOŚCIELISKO DLA BIEGACZY”. Inicjatywa Lokalna pozyskała zgody współwłaścicieli gruntów i przy współpracy z Urzędem Gminy w styczniu 2013r udostępniła ok. 10km tras biegowych dla amatorów narciarstwa biegowego. Trasy oficjalnie zostały otwarte 29 stycznia 2013. Otwarcia tego dokonali  między innymi olimpijczycy, wójt Gminy Kościelisko, Starosta Tatrzański, Julian Gozdowski.

Rekreacyjne trasy biegowe prowadzą przez widokowe tereny z panoramą Tatr Zachodnich w tle. W sezonie 2013 cieszyły się dużym  zainteresowaniem o czym może świadczyć wysoka frekwencja spacerujących. Mamy nadzieję, że w następnych latach  tras będzie ich przybywać, jako, że idea ta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem mieszkańców Kościeliska. W marzeniach, chcielibyśmy, aby Kościelisko, stało się obok Jakuszyc drugim ważnym i mocnym ośrodkiem narciarstwa biegowego w Polsce, jako, że są ku temu wszelkie warunki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.