PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

"Dusza Podhala" nad Bałtykiem

Niedziela, 13 grudnia 2015 r.   Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

"Dusza Podhala" nad BałtykiemPlanowana od blisko roku wystawa prac twórców ludowych z Podhala w Kołobrzegu została przedstawiona mieszkańcom tego uzdrowiska i licznie przebywającym tu w tym czasie turystom z całej Polski i zagranicy. Regionalne Centrum Kultury udostępniło swój hol wystawienniczy i „Dusza Podhala” – bo tak zatytułowana została wystawa – gościć będzie nad Bałtykiem do 3 stycznia 2016 roku. Pomysłodawcą wystawy jest prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, od wielu lat zakochany w góralszczyźnie, w jej prawdziwym obliczu, które – jak sam powiedział otwierając wystawę w dniu 4 grudnia, poznał dzięki przyjaciołom z Podhala. Wystawę otwierali także dyrektor RCK w Kołobrzegu Tadeusz Kielar i kierownik Działu Wystawienniczego Galerii Sztuki Współczesnej RCK Dariusz Klata oraz autorzy wystawy Edward Chyc-Magdzin i Małgorzata Wnuk. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.