PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Koszalin

Kultura

"Mój żywot marny"

Piątek, 25 listopada 2016 r.
Autor: Janina Łępa

"Mój żywot marny"W piątek 18 listopada 2016 roku w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszej książki Józefa Pitonia "Mój żywot marny", które zorganizowała i poprowadziła Janina Łępa. Sala kinowa biblioteki wypełniona była po brzegi. Wszyscy widzowie, dzięki bezpośredniej i niezwykle ciepłej atmosferze rozmowy prowadzonej z Panem Józefem poczuli się jak dobrzy znajomi bohatera wieczoru.


Punktem kulminacyjnym spotkania okazała się jednak niespodzianka przygotowana dla Pana Józefa. Trzeba było widzieć jego zaskoczenie, a później szczere wzruszenie, kiedy do sali wkroczyła kapela góralska i przyjaciel pana Józefa, Jasiek Szaflarski.

Ten dowód prawdziwej góralskiej przyjaźni, dla którego nie ma przeszkód i zbytniej odległości wzruszył także wiele widzów, którzy wcale nie ukradkiem ocierali łzy.

To spotkanie było kolejnym dowodem na to, że wiara góry przenosi, a prawdziwa przyjaźń to wartość, którą należy pielęgnować, bo ona nadaje sens naszemu życiu. Występ kapeli, film o pożegnaniu ze wspinaczką górską, gromkie odśpiewanie „Sto lat” to akcenty tego magicznego spotkania z niezwykłym człowiekiem i jego pięknie wydaną książką. Koszalinianie dziękują za spotkanie i życzą autorowi zdrowia i siły.

W holu biblioteki oglądać można wystawę rysunków Władysława Trebuni Tutki i fotografii Zofii Szwajnos, która towarzyszyła promocji. Wystawę można oglądać do końca listopada.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.