PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Koszalin

Kultura

"Mój żywot marny"

Piątek, 25 listopada 2016 r.
Autor: Janina Łępa

"Mój żywot marny"W piątek 18 listopada 2016 roku w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszej książki Józefa Pitonia "Mój żywot marny", które zorganizowała i poprowadziła Janina Łępa. Sala kinowa biblioteki wypełniona była po brzegi. Wszyscy widzowie, dzięki bezpośredniej i niezwykle ciepłej atmosferze rozmowy prowadzonej z Panem Józefem poczuli się jak dobrzy znajomi bohatera wieczoru.


Punktem kulminacyjnym spotkania okazała się jednak niespodzianka przygotowana dla Pana Józefa. Trzeba było widzieć jego zaskoczenie, a później szczere wzruszenie, kiedy do sali wkroczyła kapela góralska i przyjaciel pana Józefa, Jasiek Szaflarski.

Ten dowód prawdziwej góralskiej przyjaźni, dla którego nie ma przeszkód i zbytniej odległości wzruszył także wiele widzów, którzy wcale nie ukradkiem ocierali łzy.

To spotkanie było kolejnym dowodem na to, że wiara góry przenosi, a prawdziwa przyjaźń to wartość, którą należy pielęgnować, bo ona nadaje sens naszemu życiu. Występ kapeli, film o pożegnaniu ze wspinaczką górską, gromkie odśpiewanie „Sto lat” to akcenty tego magicznego spotkania z niezwykłym człowiekiem i jego pięknie wydaną książką. Koszalinianie dziękują za spotkanie i życzą autorowi zdrowia i siły.

W holu biblioteki oglądać można wystawę rysunków Władysława Trebuni Tutki i fotografii Zofii Szwajnos, która towarzyszyła promocji. Wystawę można oglądać do końca listopada.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.