PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Koszalin

Kultura

Górale podbili Koszalin

Sobota, 28 stycznia 2017 r.
Autor: Bożena Kaczmarek

Górale podbili KoszalinNiezapomniany wieczór przeżyli koszalinianie w ostatnią niedzielę kończącą okres Świąt Bożego Narodzenia. Na pięknej scenie Koszalińskiej Filharmonii im. St. Moniuszki wystąpiła z dawna oczekiwana Hanka Rybka z zespołem: Andrzej Jarząbek, Paweł Trebunia-Tutka, Leszek Szczerba, Robert Czech, Dominik Klimczak, Józef Pitoń. Zapowiadająca koncert Janina Łępa powiedziała: ”dziękuję za spełnienie marzeń przynajmniej dwu osób: pana Józefa Pitonia od lat zaprzyjaźnionego z naszym miastem sławnego gawędziarza i pisarza z Zakopanego i moich, która od lat zabiegała o to, by Hankę Rybkę pokazać koszalinianom, bym mogła podzielić się z nimi moją miłością do gór i górali.”


„Koszalińskie Betlejem na góralską nutę” zabrzmiało pięknie i spodobałoby się patronowi Koszalińskiej Fiharmonii, który był wielkim miłośnikiem muzyki ludowej, a góralskiej szczególnie. Jego duch sprzyjał występom, a częste odwołanie się do folkloru i bogactwa kultury ludowej w zapowiedziach wyjątkowej artystki Hanki Rybki dodawały splendoru temu wydarzeniu. Jeśli niezaprzeczalną prawdą jest, że nie ma piękniejszych pieśni jak polskie kolędy, to jeśli dodać do tego jedyne, niepowtarzalne i prawdziwie polskie, bo z polskiej miłości czerpane, przez górali wykonanie, to takiego koncertu w Koszalinie nie było.

Reprezentujący Kurię Biskupią ks. bp Krzysztof Włodarczyk w niezwykle serdecznych słowach podziękował całemu zespołowi i wyraził nadzieję na kolejne spotkanie.

Zgromadzona licznie publiczność nie chciała wypuścić artystów, ale wszystko co piękne kończy się za szybko, więc do dziś nie milkną komentarze, podziękowania i nadzieja, że Koszalińskie Betlejem zabrzmi znów na góralską nutę.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.