PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Kultura

Pisanki z „piątki” na Kanoniczej

Środa, 27 marca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPisanki wielkanocne – 180 prac uczniów klas od zerówki do szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 5 im Konfederacji Tatrzańskiej w Nowym Targu można oglądać w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. Podczas wernisażu wystawy uroczyście otworzył ją Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.


- Przyjechaliśmy z największym bogactwem, jakie ma nasze miasto, czyli z dziećmi – powiedział Dyrektor „piątki” Krzysztof Kuranda wskazując na swoich zgromadzonych w Muzeum uczniów, do których przewiezienia trzeba było wynająć aż trzy autobusy, a i tak wielu autorów prac przyjechało prywatnymi samochodami z rodzinami. – Wartość tej wystawy, to emocje zawarte w tych pisankach. Oglądając je będziemy widzieli wiele serca. Szkoła przygotowuje i chce wychować tego obywatela jak najlepszego byśmy mogli wprowadzić nasze dzieci w XXI wiek. Widać oparcie w rodzicach, w szkole i teraz również w kościele – powiedział Dyrektor dziękując za udostępnienie tak nobilitujących wystawę pomieszczeń. 

- Konkurs pisanek odbywa się już ósmy raz. Wielkim zaszczytem jest, że możemy pierwszy raz tutaj gościć – powiedziała Dorota Fryźlewicz, nauczycielka opiekująca się szkolnym konkursem pisanek wraz z Beatą Kurandą. 

Kardynał Dziwisz dziękował młodym artystom zarówno za wkład pracy w wystawę, jak i w krótki program artystyczny wystawiony podczas wernisażu. Życzył dzieciom radosnych Świąt Wielkanocnych i żeby śmigus-dyngus nie odbił się na ich zdrowiu. – W tym roku to chyba raczej będziecie obrzucać się kulkami ze śniegu – zażartował przed udzieleniem błogosławieństwa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.