PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Kraków

Rozmaitości

Samolotem na Dzień Dziecka

Poniedziałek, 3 czerwca 2013 r.
Autor: AKS

Samolotem na Dzień DzieckaEwelina i Emilia z Cichego miały niecodzienną frajdę. Dzięki jednej z linii lotniczej przeleciały się za darmo w rejsie Kraków – Gdańsk – Kraków. Bezpłatne bilety na rejs – to nagroda w konkursie eurolot.com i miesięcznika szkolnego „Bez tytułu” wydawanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Cichem.


– Gdy wsiadłyśmy do samolotu, zaczęłyśmy się trochę bać. Silniki zostały uruchomione, a my chwyciłyśmy się za ręce. Maszyna zaczęła co raz szybciej poruszać się po pasie startowym. Nagle samolot odbił się od powierzchni ziemi i wzbijaliśmy się co raz to wyżej. Gdy przebiliśmy się przez chmury, pod nami rozciągały się jakby puszyste pola – relacjonują Emilia i Ewelina. 

Prędkość przelotowa to 500 km/h, na wysokości 6000 metrów. Po szczęśliwym lądowaniu w Gdańsku, góralki wspólnie z nauczycielem opiekunem rozpoczęły zwiedzanie Trójmiasta. Pierwszym miejscem do zobaczenia było molo i plaża w Sopocie. Był też czas na zbieranie muszelek oraz na przekąszenie pysznej rybki w słynnym barze „Przystań”. 

Choć podróżniczki widziały – i to bardzo dobrze – Gdańsk z lotu ptaka, to postanowiły jeszcze wyjść na wieżę Kościoła Mariackiego. – Schody, które tam prowadziły były bardzo strome i wąskie. Widoki były nieziemskie!!! Cały Gdańsk u naszych stóp! – wspominają. 

Powrót do Krakowa upłynął bardzo przyjemnie, trwał ponad godzinę. – Mogłyśmy obserwować, podobnie jak i w rejsie do Gdańska, piękne widoki. Trwał zachód słońca – mówią dziewczynki. 

Bilety na przelot ufundował eurolot.com. To już druga edycja konkursu organizowanego wspólnie ze szkolnym miesięcznikiem „Bez tytułu”. W ubiegłym roku również dwoje dzieci z opiekunem skorzystało zupełnie za darmo z przelotu na trasie Kraków – Gdańsk – Poprad.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.