PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Wiadomości

Opłatek małopolskich samorządowców

Środa, 12 stycznia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. www.malopolskie.plSamorządowcy Małopolski rozpoczęli nowy rok wspólnym kolędowaniem i składaniem życzeń. W poniedziałek, 10 stycznia spotkali się przedstawiciele władz lokalnych, parlamentarzystów, korpusu dyplomatycznego, rektorów i mediów. W spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP wziął również udział Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz, który pełni funkcję Sekretarza SGiPM. Uroczyste spotkanie było również okazją do ogłoszenia, kto został Małopolaninem Roku 2010.


Kardynał Kazimierz Nycz i Anna Dymna zostali wybrani Małopolaninami Roku 2010.

Kazimierz Barczyk, przewodniczący Sejmiku i przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski złożył życzenia realizacji zamierzeń, dobrego zdrowia i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Marszałek Marek Sowa zaznaczył, że ubiegły rok upłynął pod znakiem usuwania skutków powodzi. - Życzę, aby nikt w tych działaniach nie był osamotniony - mówił marszałek, jednocześnie deklarując współpracę samorządu województwa.

- Dzielenie się opłatkiem wznosi się ponad wszelkie różnice i napięcia. Chleb jest symbolem życia, lecz też ludzkiej niewystarczalności. Potrzebujemy światła i pomocy z zewnątrz. Chleb jest też symbolem solidarności - zaznaczył kardynał Stanisław Dziwisz. - Wiele nas łączy. Jeżeli coś nas dzieli, szukajmy wspólnych motywów życia i nadziei - dodał.

Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski zaznaczył, że Małopolska dobrze radzi sobie z kryzysem i życzył: aby to wszystko, co zaczęliśmy, mogło iść dalej, aby Małopolska rozwijała się jeszcze piękniej i była regionem wiodącym w kraju. - Aby wspólnotowa filozofia była elementem pomagającym podjąć decyzję - życzył samorządowcom wojewoda Stanisław Kracik.

Małopolanin Roku 2010, kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski, wieloletni biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, został wyróżniony w uznaniu „wielkich zasług duchowe wsparcie przy tworzeniu Komitetów Obywatelskich „Solidarności” oraz w odrodzeniu i budowaniu samorządu terytorialnego w Małopolsce”. Annę Dymną doceniono za „wybitne kreacje teatralne i filmowe oraz wieloletnią działalność charytatywną na rzecz chorych, niepełnosprawnych i pokrzywdzonych i w podzięce, że pomaga nam w sobie budzić dobro. Tytuł Małopolanina Roku jest przyznawany od 1995 r. Do tej pory otrzymali go m.in. Wisława Szymborska, Franciszek Macharski, Stanisław Lem, Sławomir Mrożek, Robert Korzeniowski, Stanisław Dziwisz, Adam Małysz i Jerzy Buzek. Honorowym Małopolaninem został Ojciec Święty Jan Paweł II.

Opracowane na podstawie materiałów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.