PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kraków

Wiadomości

Od Bałtyku po Tatry – życzenia dla Kardynała Jubilata

Poniedziałek, 21 maja 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikSamorządowcy z całego Podhala wraz z prezydentem Sopotu złożyli w piątek życzenia ks. kard. Franciszkowi Macharskiemu, który w niedzielę obchodzi 85. urodziny. - Dziękujemy za wszystkie lata i chwile wspólnie przeżywane, podczas których Ksiądz Kardynał był i jest naszym Pasterzem, Przewodnikiem oraz Przyjacielem – czytamy w życzeniach, pod którymi podpisali się rektor PPWSZ i zarazem Senator prof. Stanisław Hodorowicz, Poseł Andrzej Gut Mostowy, Poseł Edward Siarka oraz pozostali samorządowcy Podhala.


- To jest niesłychane, żeśmy tu się spotkali w takiej społeczności od Bałtyku po Tatry. A jakbym to zobaczył moimi oczami i moim sercem, to dzięki moim rodzicom, jak byłem mały to lato było nad Bałtykiem i w górach. Bardzo wam dziękuję za życzenia. To taki symbol wierności – ks. kard. Macharski był wyraźnie wzruszony liczną delegacją i życzeniami od górali.

Ks. kard. Franciszek Macharski, honorowy obywatel miasta Nowego Targu od powołania na Stolicę Piotrową bł. Jana Pawła II w 1979 r. był Metropolitą Krakowskim aż do roku 2005, kiedy to zrezygnował z funkcji Biskupa Krakowa, a Papież Benedykt XVI, który przyjął tą rezygnację powołał na to stanowisko ks. kard. Stanisława Dziwisza. Kard. Macharskimieszka obecnie w klasztorze sióstr albertynek w Krakowie. Z inicjatywą osobistego złożenia mu życzeń wyszedł Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.

A oto pełna treść życzeń: 

W imieniu samorządów, duchowieństwa oraz społeczności lokalnej Podhala, Spisza, Orawy i Pienin składamy Eminencji z serca płynące gratulacje oraz najlepsze życzenia z okazji 85. urodzin.

Dziękujemy za wszystkie lata i chwile wspólnie przeżywane, podczas których Ksiądz Kardynał był i jest naszym Pasterzem, Przewodnikiem oraz Przyjacielem. Obecność Eminencji wśród nas w chwilach uroczystych i radosnych, nieraz trudnych i dramatycznych, stanowiła dla nas zawsze znak solidarności i łączności Kościoła z nami, ale również wyraz pasterskiej i ojcowskiej troski Księdza Kardynała. Pozostając, jak Ksiądz Kardynał to kiedyś określił, nie w cieniu ale w blasku swojego Wielkiego Poprzednika Kardynała Karola Wojtyły, wprowadzał nas Eminencja w ten otwarty krąg miłości i świętości Jana Pawła II.

Dziękując za wszystkie przejawy dobra, których przez tak długie lata doświadczaliśmy od i za pośrednictwem Księdza Kardynała, życzymy Eminencji wszelkich potrzebnych w każdym dniu życia i pasterskiej posługi, łask Bożych – a przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w przeżywaniu codziennych chwil o które prosimy za pośrednictwem św. Franciszka z Asyżu i bł. Jana Pawła II.

Serdecznie gratulując, zapraszamy do nas oraz pozdrawiamy w imieniu samorządów, duchowieństwa, społeczności „Podhalańskiej Wyższej” i całego ludu naszej Ziemi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.