PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko n.D.

Kultura

"Według własnego widzimisię"

Niedziela, 2 marca 2014 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

"Według własnego widzimisię"w galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n.D. został zorganizowany wernisaż wystawy fotografii Wiktora Ćwiertniewicza. Wystawa nosi tytuł: "Według własnego widzimisię". W sobotnim spotkaniu wzięli udział przyjaciele m.in ze Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Wystawa przyciągnęła także wielu innych wrażliwych ludzi zainteresowanych pięknymi krościeńskimi pejzażami, turystów oraz mieszkańców Krościenka zainteresowanych życiem kulturalnym w naszej gminie.


W imieniu autora wystawę otworzył Wójt Gminy Krościenko Stanisław Gawęda. Powitał gości i krótko przedstawił sylwetkę autora fotografii. Zapewnił, że Wiktor ma w swoich zbiorach wielokrotnie więcej zdjęć, które powinno się sukcesywnie przedstawiać szerokiej publiczności.

Ze względu na ograniczoną powierzchnię wystawienniczą Wiktor Ćwiertniewicz musiał dokonać selekcji, według własnego upodobania, lub cytując tytuł jego wystawy: "Według własnego widzimisię". Już od samego początku spotkania licznie zebrani goście zachęcali gospodarza wystawy do jeszcze pełniejszej prezentacji swoich fotografii w formie albumów oraz w formie elektronicznej. Zachęcali także do powtórki prezentacji slajdów fotografii panoramicznej, podobnej do tej, którą oglądaliśmy dwa lata temu w budynku dawnego kina.

Tematem przewodnim prezentowanych obecnie fotografii jest współczesne Krościenko i jego okolice. Pejzaże w różnych porach roku, o różnych porach dnia, przy zróżnicowanym naświetleniu przyciągają uwagę wrażliwego odbiorcy. Na zdjęciach można odnaleźć także nieuchwytne dla tradycyjnego dokumentalisty elementy fauny i flory Pienin. Na fotografiach Wiktora elementy krajobrazu często układają się w niepowtarzalną kompozycję przez co zdjęcie staje się ciekawsze.

Goście spotkania mieli możliwość rozmowy z Wiktorem i dzielenia się swoimi wrażeniami na temat poszczególnych fotografii. Prezentację zakończyły brawa i słowa uznania dla autora przy dźwiękach muzyki pienińskiej Jaśka Kubika.

Wystawę można obejrzeć do końca marca w godzinach pracy Gminnego Centrum Kultury.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.