PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko n.D.

Kultura

"Wiosna" - wystawa

Wtorek, 4 marca 2014 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

"Wiosna" - wystawaW sobotę 1 marca 2014 r. w Restauracji Klasyczna w Krościenku n.D. została otwarta zbiorowa wystawa pn. "Wiosna". Autorami prac są członkowie Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Prezes SAP-u Andrzej Beliczyński przedstawił autorów, których prace znalazły się na wystawie. Na początek przywitał Wiktora Ćwiertniewicza, który na tę wystawę udostępnił fotografie o tematyce wiosennej, m.in. przedstawiające pierwsze jaskółki, które podobno wiosny nie czynią. A. Beliczyński nawiązał do zainstalowanej w Gminnym Centrum Kultury wystawy Wiktora Ćwiertniewicza, z której otwarcia właśnie przyszliśmy.


Przywitani i zaprezentowani zostali także kolejni twórcy, ich prace i zastosowane techniki: Monika Ziemianek-Sztajer z Tylmanowej, rzeźba m.in. z masy solnej. Tatiana Tokarczuk maluje techniką pasteli i akwarelą. Krzysztof Błażusiak ze Szczawnicy, tworzy w technice pasteli i dodatkowo zajmuje się fotografią. Krystyna Aleksander z Krościenka, malarstwo olejne, na szkle, akwarela, poetka.

Krystyna Walosik z Krościenka, haft krzyżykowy. Anna Czajka z Ochotnicy Górnej, malarstwo na szkle. Igor Twardochleb , Niedzica, pochodzący z Użgorodu na Ukrainie, pastele, akwarele, rysunki w tuszu, obrazy olejne i ikony. Wiktoria Twardochleb, malarstwo. Anna Malinowska ze Szczawnicy, malarstwo olejne. Ewa Majerczak z Krościenka,  malarstwo olejne, akwarela, malarstwo na szkle, grafika i rzeźba. Elżbieta Kolusz z Nowego Targu, malarstwo, rysunek. Grażyna Gruszka z Nowego Targu, rysunek kredką, akwarela, haft artystyczny. Anna Oleś z Krościenka, haft. Krystyna Kolkowicz ze Szczawnicy, rysunki piórkiem i tuszem oraz pastelami i olejem. Stanisław Kacwin z Krościenka, rzeźby, rzeźba Chrystusa Frasobliwego.

Na wystawie zostały zaprezentowane także obrazy nieżyjącego już Franciszka Kolkowicza, akwarela, tempera, pastele i olej.

W wernisażu wzięli także udział inni członkowie Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, którzy kiedy indziej prezentowali swoje prace: Zbigniew Urbański z Krościenka, Elżbieta Adamczyk z Krościenka, Roman Kacwin ze Szczawnicy oraz Stanisław Jabłoński z Kluszkowiec, który zaprezentował swoje wiersze.

O stronę muzyczną podczas otwarcia wystawy zadbała kapela pienińska Jaśka Kubika.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.