PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko n.D.

Kultura

"Wiosna" - wystawa

Wtorek, 4 marca 2014 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

"Wiosna" - wystawaW sobotę 1 marca 2014 r. w Restauracji Klasyczna w Krościenku n.D. została otwarta zbiorowa wystawa pn. "Wiosna". Autorami prac są członkowie Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Prezes SAP-u Andrzej Beliczyński przedstawił autorów, których prace znalazły się na wystawie. Na początek przywitał Wiktora Ćwiertniewicza, który na tę wystawę udostępnił fotografie o tematyce wiosennej, m.in. przedstawiające pierwsze jaskółki, które podobno wiosny nie czynią. A. Beliczyński nawiązał do zainstalowanej w Gminnym Centrum Kultury wystawy Wiktora Ćwiertniewicza, z której otwarcia właśnie przyszliśmy.


Przywitani i zaprezentowani zostali także kolejni twórcy, ich prace i zastosowane techniki: Monika Ziemianek-Sztajer z Tylmanowej, rzeźba m.in. z masy solnej. Tatiana Tokarczuk maluje techniką pasteli i akwarelą. Krzysztof Błażusiak ze Szczawnicy, tworzy w technice pasteli i dodatkowo zajmuje się fotografią. Krystyna Aleksander z Krościenka, malarstwo olejne, na szkle, akwarela, poetka.

Krystyna Walosik z Krościenka, haft krzyżykowy. Anna Czajka z Ochotnicy Górnej, malarstwo na szkle. Igor Twardochleb , Niedzica, pochodzący z Użgorodu na Ukrainie, pastele, akwarele, rysunki w tuszu, obrazy olejne i ikony. Wiktoria Twardochleb, malarstwo. Anna Malinowska ze Szczawnicy, malarstwo olejne. Ewa Majerczak z Krościenka,  malarstwo olejne, akwarela, malarstwo na szkle, grafika i rzeźba. Elżbieta Kolusz z Nowego Targu, malarstwo, rysunek. Grażyna Gruszka z Nowego Targu, rysunek kredką, akwarela, haft artystyczny. Anna Oleś z Krościenka, haft. Krystyna Kolkowicz ze Szczawnicy, rysunki piórkiem i tuszem oraz pastelami i olejem. Stanisław Kacwin z Krościenka, rzeźby, rzeźba Chrystusa Frasobliwego.

Na wystawie zostały zaprezentowane także obrazy nieżyjącego już Franciszka Kolkowicza, akwarela, tempera, pastele i olej.

W wernisażu wzięli także udział inni członkowie Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, którzy kiedy indziej prezentowali swoje prace: Zbigniew Urbański z Krościenka, Elżbieta Adamczyk z Krościenka, Roman Kacwin ze Szczawnicy oraz Stanisław Jabłoński z Kluszkowiec, który zaprezentował swoje wiersze.

O stronę muzyczną podczas otwarcia wystawy zadbała kapela pienińska Jaśka Kubika.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.