PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Krościenko n.D.

Sport

Turniej szachowy

Niedziela, 2 lutego 2014 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

Turniej szachowyRozpoczęły się ferie zimowe. Młodzież i dzieci nie są w tym czasie skazane na nudne siedzenie przed komputerem czy telewizorem. Czekają na nich w wielu miejscach propozycje wspólnego, pożytecznego i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Już w sobotę 1 lutego krościeńska młodzież mogła wziąć udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez parafię p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku. Nad przebiegiem zawodów zorganizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum czuwali bardziej doświadczeni adepci „gry królewskiej” ze szkoły średniej.


Ksiądz proboszcz Henryk Homoncik zorganizował na plebanii poczęstunek dla wszystkich. Turniej rozpoczął się od wspólnej modlitwy.

Każdy z uczestników turnieju rozegrał po 13 partii z różnymi przeciwnikami. Poziom był wyrównany, rywalizacja zacięta do ostatniej rundy a zawodnicy zdobywali zbliżoną ilość punktów.

W klasyfikacji generalnej  pierwsze miejsce z wynikiem 11 punktów zdobyli  ex aequo: Natalia Bąk ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie i Michał Soliwoda ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku. Drugie miejsce z wynikiem 10 punktów zdobyli ex aequo: Mateusz Potaśnik z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku i Kacper Trzęsała ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku. Trzecie miejsce z 9 punktami zdobył Piotr Bąk z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku.

W kategorii gimnazjalistów:
1 miejsce- Mateusz Potaśnik
2 miejsce- Piotr Bąk
3 miejsce- Michał Kostrz

W kategorii szkól podstawowych klasy 4-6:
1 miejsce- ex aequo Michał Soliwoda i Natalia Bąk
2 miejsce- Kacper Trzęsała
3 miejsce- Julia Musiał
Kolejne miejsca z niewielkimi stratami punktowymi: Karol Wolski, Remigiusz Topolski, Michał Kozielec

W kategorii szkól podstawowych klasy 1-3:
1 miejsce- ex aequo Piotr Wolski i Filip Czerwiec
2 miejsce- Adam Batkiewicz
3 miejsce- Damian Konieczny

Rozgrywki odbyły się  w życzliwej i sportowej atmosferze, bez niepotrzebnych frustracji czy zaciekłej rywalizacji między uczniami. Nie liczyła się lokata nade wszystko, ale  przyjemność gry, ponieważ wszyscy zawodnicy, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, otrzymali nagrody. Zostały one tradycyjnie sfinansowane przez organizatora (łączna wartość ok. 180 zł – przybliżona równowartość diety za udział w posiedzeniu Rady Gminy)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.