PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Krościenko n.D.

Sport

Sobota przy szachownicach

Wtorek, 13 października 2015 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

Sobota przy szachownicachW sobotnie popołudnie 10 października 2015 roku każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności szachowe i wziąć udział w kolejnych zawodach, zorganizowanych przez krościeńską parafię p.w. Wszystkich Świętych. Tak jak poprzednie, dzisiejszy turniej odbył się głównie z myślą o młodych ludziach, chcących wspólnie, pożytecznie spędzić wolny czas. Choć czasem słyszy się narzekanie na młode pokolenie, jednak jak na dłoni widać, że młodzieży nie trzeba specjalnie motywować i aktywizować. Wystarczy przedstawić propozycje na spędzenie wolnej soboty w oderwaniu od telewizorów i komputerów.


Uczniowie gimnazjum i szkół średnich są chętni do grania z młodszymi kolegami, przez to gotowi są do przekazywania swojej wiedzy szachowej. Po przeprowadzeniu wstępnych rozmów wielu z nich zadeklarowało chęć spotkań przy szachownicach ze starszymi pasjonatami "gry królewskiej" jeśli by takie zostały zorganizowane w naszej miejscowości. Jest to wytłumaczalne, ponieważ w ciągu kilku lat prowadzenia rozgrywek szachowych w Krościenku przewinęło się wielu młodych faktycznych miłośników 64 pól. Choć niektórzy już nie biorą udziału we wszystkich turniejach, uczą się w szkołach średnich, lub studiują poza Krościenkiem, jednak ich miejsce przy szachownicach zajmują nowi, coraz młodsi adepci tej pięknej dyscypliny sportowej.

Dzisiejsze rozgrywki tradycyjnie rozpoczęły się wspólną modlitwą, prowadzoną przez księdza proboszcza Henryka Homoncika. Na koniec błogosławieństwa udzielił ksiądz Krzysztof Kutek.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych:

1 miejsce- Zygmunt Soliwoda z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu.
2 miejsce- Mateusz Potaśnik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.
3 miejsce- Michał Szyszka z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji gimnazjów:

1 miejsce- Kacper Trzęsała z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
2 miejsce- Filip Salamon z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
3 miejsce- Michał Soliwoda z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji szkół podstawowych:

1 miejsce- Filip Czerwiec ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.
2 miejsce- Adam Batkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.
3 miejsce ex aequo-  Mikołaj Bąk ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie i Agnieszka Potaśnik ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach otrzymali puchary, ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, przekazane przez Józefa Dydę- koordynatora Sportu Powiatowego Centrum Kultury. Jak zawsze zawody odbyły się bez konieczności wsparcia finansowego z budżetu gminy oraz bez konieczności wsparcia organizacyjnego ze strony instytucji samorządowych. Jak zawsze, bez względu na zajmowaną lokatę, dla wszystkich zawodników zostały przygotowane nagrody, które zawodnicy wybierają w takiej kolejności, w jakiej zostali sklasyfikowani na zakończenie turnieju. Tradycyjnie zakupiłem nagrody za przybliżoną równowartość mojej diety radnego za udział w posiedzeniu (około 200 zł). Ponieważ na każdego zawodnika czeka nagroda, dlatego nie liczy się lokata nade wszystko, ale liczy się udział i wspólna przyjemna rozrywka intelektualna. Istotna jest także ciągłość prowadzenia rozgrywek szachowych, dzięki którym poza rozrywką młodzież zdobywa wiedzę i umiejętności.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.