PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Krościenko n.D.

Wiadomości

Świetlica w Krośnicy w czasie ferii zimowych

Piątek, 20 lutego 2015 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

Świetlica w Krośnicy w czasie ferii zimowychPodobnie jak w ubiegłym roku w remizie w Krośnicy na czas ferii zimowych została reaktywowana świetlica dla wszystkich chętnych. Codziennie od 16.oo do 20.oo pomieszczenie dawnej świetlicy środowiskowej tętniżyciem. Tak jak kiedyś spotykają się tu razem młodzi ludzie, by pożytecznie i aktywnie spędzić czas. Zajęcia nie odbywają się na zasadzie "róbta co chceta", w świetlicy wszystko jest wcześniej zorganizowane. Każdy może wziąć udział w przygotowanych na dany dzień konkursach, turniejach, wspólnie rozwiązywać specjalnie przygotowane na konkretny wieczór krzyżówki, kalambury itp.


Na wtorek zaplanowano "ostatkową dyskotekę", na inne dni kolejne atrakcyjne zajęcia. Do dyspozycji dzieci jest stół pingpongowy, bilard, table football i różne gry strategiczne, które zostały "w spadku" po funkcjonującej kiedyś świetlicy. Jeśli jakiejś gry planszowej nie ma, dzieci na pewno ją przyniosą z domu. Przecież dzisiaj w domach nasze pociechy mają wiele rzeczy, telewizory, "wypasione" telefony komórkowe, komputery, tablety, konsole, a co dopiero gry planszowe. Jako dorośli czasem zapominamy o jednym szczególe. Brakuje po prostu miejsca, takiej świetlicy, gdzie razem,  bezpiecznie mogłyby spędzać czas, nie wirtualnie, ale realnie.

W Krośnicy jest duże zainteresowanie świetlicą wśród dzieci i rodziców. Straż Pożarna udostępnia lokal i ogrzewa pomieszczenie a Wójt Gminy przekazał wnioskowaną kwotę 400 zł na zakup sprzętu, kredek, bloków, papieru, słowem materiałów, które uatrakcyjniają zajęcia.

Świetlicę prowadzą społecznie pani Beata Górecka i pani sołtys Anna Markot- Jurkowska. W zajęciach świetlicowych bierze udział ponad 30 uczniów. Każdy dostarcza zgody od rodziców i wpisywany jest na listę obecności. Panie skromnie stwierdzają, że same nie dałyby rady sprostać zadaniom, jednak swój czas dla krośnickiej świetlicy poświęcają bezinteresownie także inni rodzice na których zawsze można liczyć. Nie tylko pani sołtys Krośnicy i pani Beata, ale wszyscy rodzice, którzy wychowują lub wychowywali kiedyś dzieci, wiedzą jak ważne jest alternatywne, ciekawe i bezpieczne zapełnienie wolnego czasu "pociechom" w wieku, w którym na niepełnoletnich pozostawionych samym sobie czai się tyle zagrożeń. Powszechnie wiadomo, że zorganizowanie zawodów czy zajęć nawet dla garstki młodych, przez choćby parę godzin, przynosi więcej pożytku, niż wielogodzinne jałowe debaty lokalnych polityków o patologiach zaniedbanej i niedopilnowanej młodzieży.

Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości powstaną w Krościenku dogodne warunki, by działające niegdyś świetlice zostały wskrzeszone i  mogły funkcjonować dla dzieciaków przez cały rok.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.