PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Październik 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Krościenko

Kultura

Wernisaż wystawy "Nasze Prace - rysunek, malarstwo, haft, rękodzieło artystyczne, fotografia"

Wtorek, 18 października 2011 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław SoliwodaW budynku Gminnego Centrum Kultury w Krościenku 17 października o godz. 16.oo odbył się wernisaż wystawy "Nasze Prace - rysunek, malarstwo, haft, rękodzieło artystyczne, fotografia". Pomysłodawcami były nauczycielki szkół z gminy Krościenko n.D. - Krystyna Walosik, Anna Malinowska, Elżbieta Kubik i Ewa Majerczak.


Uroczystość oficjalnie otwarła Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Klub Twórczy w Szczawnicy Anna Malinowska, z zawodu nauczycielka języka angielskiego, z zamiłowania zajmująca się m.in. malarstwem olejnym.
Anna Malinowska przywitała gości wernisażu oraz krościeńskich nauczycieli -artystów, którzy wystawili swoje prace plastyczne i fotografie: Andrzeja Beliczyńskiego, Małgorzatę Kozielec, Krystynę Kolkowicz, Franciszka Kolkowicza, Zofię Krępę, Elżbietę Kubik, Danutę Majerczak, Jerzego Majerczaka, Ewę Majerczak, Anetę Pawłowską, Alicję Piwoni, Krystynę Walosik i Kingę Pawłowską. Gościom wernisażu zostały przedstawione techniki i style, które preferowane są przez poszczególnych twórców.

Organizatorzy wydarzenia podkreślili, że jest to już szósta wystawa nauczycieli. Jest ona jednak wyjątkowa, ponieważ do grona twórców dołączyli nowi członkowie z Ośrodka OREW w Krościenku: Barbara Hebda, Natalia Starowicz i Maria Węglarz.

Poprzednie wystawy były organizowane w bibliotece w Szkole Podstawowej lub w kawiarni "Klasyczna". Obecna wystawa zorganizowana została w pomieszczeniach Gminnego Centrum Kultury. Józef Szałwia, dyrektor GCK podziękował pomysłodawcom i zachęcił do stałej współpracy. Zapewnił, że ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca listopada w godzinach pracy GCK. Zachęcił obecnych na wernisażu nauczycieli i wychowawców, aby odwiedzali tę wystawę ze swoimi uczniami. Uczestnicy uroczystości doszli do wspólnego wniosku, że wskazane byłoby, aby uczniowie poznali swoich pedagogów także z innej, artystycznej strony.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.