PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko

Kultura

Spotkanie z fotografią panoramiczną Wiktora Ćwiertniewicza

Poniedziałek, 27 lutego 2012 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław SoliwodaZa pomocą standardowego komputera osobistego połączonego z projektorem udało się stworzyć oryginalne wydarzenie kulturalne. Z rozmów z organizatorami wynika, że przy tak niewielkim nakładzie środków, mając ciekawy pomysł i wkładając w to dodatkowo "góralskie serce" można osiągnąć wspaniałe efekty i przyciągnąć wrażliwych ludzi zainteresowanych pięknymi krościeńskimi pejzażami.


Podczas prezentacji swoich slajdów autor fotografii przedstawiał te same fragmenty panoramy Krościenka i okolic w odmiennych porach roku, o różnych porach dnia, przy zróżnicowanym naświetleniu. Na dużym kinowym ekranie autor zdjęć przedstawił również niektóre tajemnice swojego warsztatu, wyświetlając łączenie kadrów panoram i plików, korekcję przy składaniu panoramy, obróbki i korekty jasności, perspektywy, wygięcie linii horyzontu itp.

Podczas oglądania fotografii na ekranie kinowym można było zauważyć, że jeden krok fotografika stanowi czasem znaczną różnicę. Metr do przodu a obraz w wizjerze potrafi ułożyć się w niepowtarzalną kompozycję i zdjęcie staje się ciekawsze. Zdjęcie, podobnie jak obraz, wymaga od autora nie tylko sztywnego przestrzegania ustalonych zasad kompozycji, ale jest to również podążanie za własnymi odczuciami.

Tematem przewodnim prezentowanych fotografii jest współczesne Krościenko i jego okolice. Poszczególne fotografie Wiktora Ćwiertniewicza mają w dodatku to szczególne miejsce, na którym może zatrzymać się wzrok obserwatora. Wzrok widza nie błądzi po fotografii i nie przeskakuje z jednego elementu na drugi. Można wskazać istotę danego zdjęcia, to co autor chciał na nim pokazać.

Prezentację zakończyły brawa i słowa uznania dla autora. Goście rozstali się z nadzieją powtórnego spotkania przy kolejnej prezentacji fotografii panoramicznych Wiktora Ćwiertniewicza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.