PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Krościenko

Kultura

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej w Krościenku

Poniedziałek, 7 maja 2012 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław SoliwodaW niedzielne popołudnie 29 kwietnia odbył się V Festyn Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem. W organizację, jak co roku, zaangażowała się cała społeczność szkolna, zarówno nauczyciele, pracownicy szkoły, młodzież jak i rodzice.


Organizacją nagłośnienia i kwestiami technicznymi zajęło się Gminne Centrum Kultury a jego dyrektor Józef Szałwia zamienił się w to słoneczne popołudnie dodatkowo w konferansjera prowadzącego całą  imprezę.

Festyn został uroczyście otwarty przez Wójta Gminy Krościenko Stanisława Gawędę, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku Małgorzatę Koterbę oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Katarzynę Zaziąbło.
Na początku festynu mieszkańcy Krościenka i turyści obejrzeli przygotowaną przez uczniów inscenizację z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Następnie uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami zaprezentowali zaplanowane przedstawienia. Nie zabrakło recytacji utworów patrona szkoły Adama Mickiewicza jak i  inscenizacji jego baśni. Można było obejrzeć wiele układów tanecznych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych, np. poloneza. Kolejne zespoły i grupy klasowe prezentowały swoje przedstawienia, specjalnie przygotowane na tę okazję. Było wiele piosenek w wykonaniu uczniów, wiele utworów instrumentalnych, były występy na wesoło, na poważnie, po góralsku, nawet po angielsku.
Festyn odbywał się nie tylko na scenie amfiteatru ale również wokół budynku Gminnego Centrum Kultury. Można było wziąć udział w zawodach sportowo-ruchowych lub spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, jak co roku udostępnianej przez GOPR. Przy stoisku deserowym można było posmakować domowych wypieków, specjalnie przygotowanych przez rodziców na festyn .
Było wiele dodatkowych atrakcji m.in. turniej szachowy, malowanie twarzy, kiermasz książki używanej, akcja "Cała Polska czyta dzieciom".

Wyjątkowym gościem festynu była Ewa Stadtmüller, jedna ze współczesnych autorek literatury dziecięcej. Wszystkim małym i dużym miłośnikom swojej literatury podpisywała dedykacje w książkach swojego autorstwa.

Szkoła tradycyjnie mogła liczyć na lokalnych sponsorów, m.in. producenta wody mineralnej "Kinga" firmę GFT Goldfruct, która ofiarowała na rzecz szkoły kwotę 2 500 zł. Festyn wspomogli też: Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec, firma Marii Kacwin- producent "Lodów u Marysi" oraz wielu krościeńskich przedsiębiorców.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.