PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Krościenko

Sport

Trzeci turniej szachowy krościeńskiego Grand Prix

Poniedziałek, 22 kwietnia 2013 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław SoliwodaGra w szachy to jeden z ciekawych sposobów wypełnienia wolnego czasu. Choć słyszy się tu i ówdzie narzekanie na młode pokolenie, jednak okazuje się, że młodzieży nie trzeba specjalnie motywować i aktywizować. Wystarczy przedstawić propozycje na spędzenie wolnej soboty w oderwaniu od telewizorów i komputerów. Pensjonat "U Gerwazego" 20 kwietnia po raz kolejny gościł młodych szachistów biorących udział w cyklu rozgrywek o Grand Prix Krościenka. Turniej tradycyjnie sędziował właściciel pensjonatu Gerwazy Skubisz- pasjonat szachów i gier logicznych.


Zawodnicy rywalizowali ze sobą o zwycięstwo w systemie: każdy z każdym. Kolejność miejsc w turnieju zależna była od zdobytych punktów. W przypadku równej ilości punktów o kolejności decydował bezpośredni
wynik. O ostatecznych lokatach w klasyfikacji generalnej zdecyduje w czerwcu łączna suma punktów uzyskanych przez zawodnika w trzech turniejach z czterech organizowanych w ramach cyklu. Kolejny turniej tej edycji zaplanowany jest w Dniu Dziecka.

Medaliści III turnieju Grand Prix, klasyfikacja szkół ponadpodstawowych:

1. Zygmunt Soliwoda -Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
2. Mateusz Trzęsała -Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
3. Mateusz Potaśnik -Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.

Medaliści III turnieju Grand Prix, klasyfikacja szkół podstawowych:
1. Bartosz Ciesielka -Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy
2. Marek Kwak- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.
3. Kacper Trzęsała- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.

Zgodnie z przedstawionym regulaminem, jak w poprzednich turniejach, zwycięzca III turnieju Grand Prix otrzymał puchar, zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymali medale,każdy z uczestników otrzymał nagrodę ufundowaną
przez organizatora(łączny budżet na nagrody wynosił jak poprzednio 180 zł).
Gospodarz pensjonatu jak zwykle zapewnił bezpłatny poczęstunek i napoje oraz zaprosił młodych szachistów na IV turniej grand prix. Turniej odbywał się w miłej atmosferze, pomimo zaciętej rywalizacji.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.